Aktualności

Tydzień Białej Wstążki – powiedz „nie” przemocy wobec kobiet

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać. Pomorski Tydzień Białej Wstążki trwać będzie od 1 do 7 grudnia.

Biblioteka Sopocka znowu otwarta

Od 1 grudnia znów będzie można wypożyczać książki we wszystkich filiach Biblioteki Sopockiej. Jednak czytelnicy nie będą mieli dostępu do księgozbioru, wszystkim zajmą się pracownicy instytucji.

1 grudnia zgasną światła na molo

We wtorek, 1 grudnia, o godzinie 17.00 w wielu miastach, gminach i wsiach w całej Polsce zostaną wyłączone iluminacje i oświetlenie parków oraz innych charakterystycznych miejsc. W Sopocie na godzinę zgasną lampy oświetlające molo, najdłuższy drewniany pomost w Europie.

Salon Młodopolski o polskiej scenie politycznej

„Polska scena polityczna. Teraźniejszość i przyszłość" to temat 71. Salonu Młodopolskiego im. Arama Rybickiego. Gośćmi spotkania będą dr Anna Materska-Sosnowska, politolożka i socjolog, prof. Jarosław Flis. Transmisja online w poniedziałek, 30 listopada.

AiR Goyki3. Jury wybrało rezydentów

Art Inkubator ogłosił wyniki pierwszego naboru do programu rezydencyjnego AiR Goyki 3. Do Sopotu przyjadą dwie pisarki i dwie artystki tworzące sztuki wizualne. Rezydencje odbędą się wiosną i jesienią 2021 roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...