Aktualności

Sopocianie dla hospicjum

W tym roku inauguracja Pól Nadziei przypada w sobotę, 1 października, natomiast my zapraszamy sopocian i przyjaciół do wspólnego spotkania w niedzielę, 2 października przy kościele św. Jerzego od 9.00 do 16.00.

Inauguracja „Baltic Horizons” – międzynarodowego konkursu rzeźbiarskiego

Artystyczne tradycje Sopotu, jako miejsca rozwoju sztuki oraz ponad 30-letnie doświadczenie ERGO Hestii w realizacji i wspieraniu sztuki na różnych polach, stały się podstawą zawiązania szerokiej, międzynarodowej współpracy w regionie Morza Bałtyckiego. Poprzez konkurs „Baltic Horizons” Miasto Sopot oraz ERGO Hestia, wspólnie z partnerskimi instytucjami kultury Polski, Litwy, Łotwy i Finlandii, zwracają uwagę na zmiany klimatyczne regionu, wspierają rozwój świadomości klimatycznej i zachęcają do zmiany myślenia o wspólnej przestrzeni. Projekt rzeźby wyłoniony w konkursie będzie zrealizowany i stanie w przestrzeni miasta. Inauguracja konkursu „Baltic Horizons” i towarzysząca jej debata odbyła się w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w czwartek, 29 września.

Jak sobie radzić z własną agresją? Przyjdź na warsztaty

Jeśli masz problemy z panowaniem nad emocjami i zdarza Ci się stosować przemoc wobec najbliższych, weź udział w warsztatach, które pomogą Ci radzić sobie z własną agresją. Przy pomocy specjalistów możesz zmienić swoje zachowanie i uzdrowić relacje z bliskimi. Zajęcia ruszają 19 października.

Wypłaty dodatku węglowego

W piątek, 30 września, w Sopocie rozpoczęły się wypłaty dodatku węglowego, jednorazowego świadczenia w wysokości 3 tys. zł. Gospodarstwa domowe, które korzystają z innych źródeł ciepła niż węgiel mogą również otrzymać jednorazowy dodatek do ogrzewania. W Sopocie obsługą wniosków o wypłatę dodatku węglowego oraz dodatku do innych źródeł ciepła dla gospodarstw domowych zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Tzw. podmioty wrażliwe składają wnioski o dofinansowanie do ogrzewania w Urzędzie Miasta Sopotu.

Neutralizacja niewybuchów morskich

Wydział Bezpieczeństwa i zarządzania Kryzysowego wojewody pomorskiego informuje o konieczności wydobycia i unieszkodliwienia niewybuchów zalegających na dnie Zatoki Puckiej. Operacja zostanie przeprowadzona w dniach 4-7 oraz 10 października 2022 r., w godzinach 8.00-15.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...