Aktualności

200 lat kurortu Sopot. Konferencje, spotkania, parada, koncerty, nowa infrastruktura uzdrowiskowa

W dniu 4.06.1823 r. w gdańskiej gazecie ogłoszeniowej „Intelligent Blatz” pojawił się następujący anons: „Niżej podpisany niniejszym ma zaszczyt zawiadomić, że budowa jego sopockiego zakładu kąpielowego jest na tyle zaawansowana, iż od środy 11 czerwca, w sześciu pokojach kąpielowych będzie można zażywać kąpieli w podgrzewanej wodzie morskiej. Bilety za cenę 1 florena są dostępne w gdańskim zakładzie kąpielowym, jak również w Sopocie u Michaela Dietricha, przedostatni dom przy drodze do domu kąpielowego. Bilety są ważne tylko na tegoroczny sezon kąpielowy – dr Haffner”.

Remonty i przebudowy dróg w Sopocie w dniach 30.01 - 4.02.2023

Układanie nawierzchni na rondzie u zbiegu ulic 3 Maja i Kościuszki, prace na ulicy Marynarzy, związane z kolejnym etapem budowy woonerfu - to remonty dróg, które mogą powodować największe utrudnienia w ruchu w Sopocie w dniach 30.01 - 4.02. 

Interpretacje mechaniki kwantowej i Kino na Goyki

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na wykład z cyklu Matematyczny Wszechświat. Spotkanie 13 lutego o godzinie 18.00 poprowadzi Marcin Łobejko, doktor fizyki i popularyzator nauki. Wstęp wolny. Od 9 lutego, w cyklu Kino na Goyki, w sopockim Art Inkubatorze można będzie oglądać najciekawsze filmy dokumentalne.

Paweł Tarnowski zwyciężył w regatach Pucharu Świata!

Paweł Tarnowski, zawodnik Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia, zwyciężył w zawodach Pucharu Świata na Wyspach Kanaryjskich! W regatach IQ Foli rywalizowało tam 150 zawodników i zawodniczek.

Budowa ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Kościuszki na ostatniej prostej

Prace przy budowie ronda u zbiegu ulic 3 Maja i Kościuszki w Sopocie dobiegają końca. W poniedziałek, 6 lutego rondo zostanie udostępnione do ruchu. Tego dnia rozpoczną się prace na odcinku ulicy 3 Maja - od ul. Kościuszki do al. Niepodległości. Ten fragment drogi będzie nieprzejezdny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...