Aktualności

Październik na Goyki

W październiku Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na dożynki w warzywniaku społecznym, pokazy filmowe, dyskusje i spotkania w znanych już cyklach #KinonaGoyki, #Goyki3Lab czy Matematyczny Wszechświat, ale także w nowym cyklu „Po co komu humanistyka?", realizowanym wspólnie z Katedrą Filologii Polskiej Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku oraz Pomorskim Towarzystwem Filozoficzno-Teologicznym. Program na www.goyki3.pl.

W Sopocie za podatek od nieruchomości można płacić BLIKiem. Nowa usługa w mObywatelu

Sopocianki i sopocianie, jako jedni z pierwszych korzystają z nowego rozwiązania Centralnego Ośrodka Informatyki. Mogą bezprowizyjnie, szybko i wygodnie opłacić podatek od nieruchomości za pomocą popularnego BLIKa.

Muzyczna uczta dla fanów jazzu, czyli Sopot Jazz Festival

Trzy dni, 6 koncertów, kilkudziesięciu artystów z różnych części świata na 2 scenach. Sopot Jazz Festival rozpocznie się 5 i potrwa do 7 października 2023 r. Na kogo tym razem postawił dyrektor artystyczny Marcin Wasilewski?

Bezpłatne zajęcia ruchowe dla sopocianek i sopocian

Po wakacjach MOSiR Sopot wznawia bezpłatne zajęcia sportowe, w tym także ćwiczenia usprawniające na sopockiej pływalni dla dzieci i dorosłych z niepełnosprawnością. W ofercie zajęć są marsze z kijami nordic walking po sopockich lasach, treningi siatkówki, a od 25 października 2023 r. także zajęcia tenisa stołowego. Zajęcia są przeznaczone dla mieszkańców i mieszkanek Sopotu.

Nowe oznaczenia sopockich taksówek

Rada Miasta Sopotu na najbliższej sesji będzie procedować uchwałę dotyczącą zmiany oznaczeń taksówek. Nowe oznaczenia zawierają herb miasta, numer boczny, a także informację o opłatach za przejazd. Wymiany numerów bocznych należy dokonać w ciągu 90 dni od momentu wejścia w życie uchwały. Dotyczy to wszystkich taksówek z licencjami sopockimi.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...