Aktualności

Bezpieczne i komfortowe wakacje nad wodą w Sopocie

Za dwa dni rozpoczynają się wakacje. W dużej mierze od nas będzie zależało, czy będą one atrakcyjne, ciekawe i bezpieczne. Poniżej garść informacji dotyczących sopockich plaż, zasad korzystania z nich, ułatwień i udogodnień. 

Nowy portal turystyczny Sopotu – visit.sopot.pl

Działa już nowa strona internetowa Sopockiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnia się estetyką i bogatą zawartością multimedialną. Visit.sopot.pl ma być stroną przydatną zarówno dla turystów, jak i mieszkańców całej aglomeracji, a jej struktura ma zapewnić prosty dostęp do informacji. 

II edycja festiwalu Memphis in Poland

Druga edycja Memphis in Poland Festival odbędzie się w Sopocie od 21 do 23 czerwca 2019 r. W ramach wydarzenia zaplanowano koncerty, wykłady i wspólne grillowanie.

Mandaty i blokady źle zaparkowanych aut

Na chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach – źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta tam, gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi. W ubiegłym roku strażnicy miejscy 867 razy zakładali blokady na koła pojazdów parkujących niezgodnie z przepisami. Wydali również 116 dyspozycji do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut.

Trwają Sopockie Wieczory Organowe

Jak gra się na organach piszczałkowych? Rękami i nogami! Dodatkowo należy zmieniać klawiatury i dobierać brzmienia. III Sopockie Wieczory Organowe dzięki przystępnemu programowi, zapowiedzi konferansjera oraz możliwości oglądania akcji muzycznej z chóru na ekranie, postarają się po raz kolejny przybliżyć słuchaczom pracę organisty koncertującego. W trzy soboty czerwca – 15, 22 i 29 – w parafii św. Jerzego odbywać się będą koncerty kameralne. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...