Aktualności

Tablice z nazwami ulic do poprawki

Sopocki Zarząd Dróg i Zieleni poinformował, że nowe tablice z nazwami ulic oraz informacyjne, będące częścią Systemu Informacji Miejskiej, wymagają drobnych poprawek. Z tego powodu zostały na wniosek ZDiZ zdjęte przez firmę, która je wyprodukowała i zobowiązała się do wykonania niezbędnych przeróbek. Korekty wymaga system mocowania tablic.

Incydent na Cmentarzu Żydowskim w Sopocie

W niedzielę, 26 stycznia br., około godziny 15.45, Sopocka Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, przebywającym na terenie sopockiego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Malczewskiego. Sprawę zgłosiła miejska radna Anna Łukasiak, która udała się na cmentarz po sygnałach na jednym z portali społecznościowych. Straż Miejska po dotarciu na miejsce ujęła 21. latka, a wezwana na miejsce Policja ustaliła, że nie jest on mieszkańcem Sopotu. Z uwagi na jego podejrzane zachowanie, wezwany został również Zespół Ratownictwa Medycznego.

Sopot zmuszony do zmiany stawek za odbiór odpadów

Polskie samorządy w drastyczny sposób odczuwają skutki rządowej nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Przedstawiciele samorządów wielokrotnie alarmowali, że wprowadzone przez rząd regulacje doprowadzą do drastycznej podwyżki kosztów funkcjonowania systemu. Co odbije się na mieszkańcach, którzy będą zmuszeni zapłacić więcej za odbiór śmieci. Dzieje się to poprzez m.in.: wzrost kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów, dodatkowe obowiązki nałożone na gminy (np. wprowadzenie nowej frakcji BIO), wzrost cen wynagrodzeń, energii i paliw. Sopot, podobnie jak inne samorządy, przez decyzje rządowe, zmuszony został do opracowania nowych, wyższych stawek, które w formie uchwały zostały przedstawione radnym. Uchwała będzie procedowana na sesji Rady Miasta 30 stycznia 2020 r.

Mediacje rówieśnicze w sopockich szkołach

By pomóc młodzieży uczącej się w naszym mieście, od 3 lutego 2020 r. we wszystkich sopockich szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych rozpocznie się projekt dotyczący mediacji rówieśniczych. Głównym celem projektu, który obejmie 8 szkół, będzie wprowadzenie tego typu mediacji jako skutecznej metody rozwiązywania konfliktów uczniowskich. Mediacje rówieśnicze są profilaktycznym programem rekomendowanym przez Rzecznika Praw Dziecka.

Muzeum Sopotu chwilowo nieczynne

W związku z demontażem poprzedniej i montażem nowej wystawy „Pod Słońcem Pokoju. Wolnomularze w Sopocie”, Muzeum Sopotu będzie nieczynne od 27 stycznia do 6 lutego 2020 r.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...