Aktualności

Więcej patroli w weekend

W najbliższy weekend, 19 i 20 czerwca, Straż Miejska będzie patrolować sopockie ulice zwracając szczególną uwagę na nieprawidłowo zaparkowane samochody i zagrażające bezpieczeństwu porzucone hulajnogi. W dodatkowych patrolach będą uczestniczyć także pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni.

Narodowy Spis Powszechny – od poniedziałku w formie bezpośredniej

Od początku kwietnia do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podstawowa formą spisu jest samospis internetowy, do tej pory wspomagająco rachmistrzowie prowadzili spis telefoniczny, a od najbliższego poniedziałku, 21 czerwca, będą prowadzili spis w formie bezpośredniej.

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

Muzeum Sopotu zaprasza na spotkanie z sopocianką, autorką książek, reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Tematem spotkania będzie najnowsza książka zatytułowana „Wojenka". Spotkanie odbędzie się 25 czerwca, o godzinie 18.00.

Uwaga na nadchodzące upały – dbajmy o nawodnienie organizmu, unikajmy największego słońca

Coraz wyższe temperatury mogą być przyczyną zasłabnięć i omdleń. Do sytuacji, która mogła się źle skończyć, doszło dzisiaj na terenie Sopotu. W swoim ogrodzie zasłabła 86-letnia mieszkanka.

Sopocki Fundusz Sąsiedzki 2021 – zgłoś i zrealizuj swoją lokalną inicjatywę

Drodzy mieszkańcy! Macie ciekawe pomysły, chcecie działać, wzmacniać więzi sąsiedzkie? Zgłoście się do Sopockiego Funduszu Sąsiedzkiego. Fundusz to część budżetu Sopockich Domów Sąsiedzkich, o którym bezpośrednio mogą decydować mieszkańcy poprzez zgłaszanie lokalnych inicjatyw.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...