Aktualności

Budowa woonerfu na ul. Parkowej, utrudnienia w ruchu

Trwa budowa pierwszego Sopockiego woonerfu. W związku z kolejnymi etapami przebudowy ulic konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Od czwartku 25 lutego wyłączone z ruchu będą ul. Chrobrego na odcinku między ul. Grunwaldzką a Parkową, ul Parkowa na odcinku od ul. Kordeckiego do ul. Drzymały oraz ul. Kordeckiego między ul. Parkową a al. Wojska Polskiego.

Sopot w strefie zagrożenia wystąpieniem grypy ptaków

Dziś Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gdyni wydał rozporządzenie, w którym Miasto Sopot zostało zakwalifikowane jako obszar zagrożony wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. O sytuacji informować będą m.in. żółte tablice ostrzegawcze.

Potrzebni specjaliści do wsparcia osób niesamodzielnych i ich opiekunów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie zatrudni osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w opiece nad osobą niesamodzielną do świadczenia tzw. opieki wytchnieniowej. Poszukuje także specjalistów do prowadzenia specjalistycznego poradnictwa: psychologa, dietetyka, rehabilitanta. Zgłoszenia można przesyłać do 13 marca.

Jak dobrze wskazać drogę do celu? Propozycje oznakowań w Goyki 3 Art Inkubatorze

Dobrze funkcjonująca instytucja to instytucja dostępna, to instytucja, w której pomieszczenia są czytelnie oznakowane, a gość nie czuje się zagubiony. Przedstawiamy cztery propozycje oznakowań Goyki 3 Art Inkubatora w Sopocie, stworzone przez studentki i studentów ASP Gdańsk. Do 3 marca można głosować na propozycję, która najbardziej odpowiada potrzebom przyszłych odwiedzających Art Inkubator.

Sopocianki. Wybierz postacie do muralu Marty Frej.

Do 12 marca można głosować i wybierać postacie kobiet, które zapisały się w 120-letniej historii Sopotu. Można również zgłaszać swoje propozycje. Wybrane postacie zostaną upamiętnione na muralu, który namaluje artystka Marta Frej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...