Aktualności

Koronawirus w sopockich szkołach

W sopockich szkołach potwierdzone zostały dwa przypadki zakażenia SARS-CoV-2 wśród uczniów – jeden w Szkole Podstawowej nr 8 i jeden w III Liceum Ogólnokształcącym. Po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu zakażenia, w obu placówkach wdrożone zostały opracowane w mieście stosowne procedury.

Policja przypomina o konieczności stosowania się do zaleceń sanitarnych i korzystania z aplikacji Kwarantanna domowa

Od 19 września 2020 r. znajdujące się w naszym województwie powiaty bytowski i kartuski są objęte dodatkowymi obostrzeniami w związku z objęciem ich tzw. strefą czerwoną i żółtą. Dla osób przebywających na tych terenach wiążą się z tym dodatkowe ograniczenia. Sopoccy policjanci przypominają o obowiązku stosowania się do zaleceń i przepisów sanitarnych związanych z walką z koronawirusem, a osobom objętym kwarantanną domową przypominają również o obowiązku korzystania z aplikacji Kwarantanna domowa.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Kolejna edycja obchodzonego na całym świecie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu wystartuje 16 września i potrwa do 22 września, kiedy to przypada Europejski Dzień bez Samochodu.

UWAGA! BIEG ODWOŁANY. „Sopocka Jesień”

Do wspólnego biegania dzieci, młodzież i dorosłych zapraszają w sobotę, 26 września, sopocki MOSiR i The North Event. Impreza pod hasłem „Sopocka Jesień” upamiętnia 119. rocznicę nadania praw miejskich Sopotowi.

Sopot stawia na szkolnych ambasadorów doradztwa zawodowego

Co z perspektywy młodych ludzi jest ważne i potrzebne, aby w szkole mogli dobrze przygotować się do wyjścia na rynek pracy? W odpowiedzi na to pytanie mają pomóc szkolni ambasadorzy doradztwa zawodowego, czyli sami uczniowie, którzy wśród rówieśników w swojej szkole promować będą działania z obszaru doradztwa zawodowego. Chętni do pełnienia funkcji ambasadora mogą zgłaszać się do 30 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...