Aktualności

Nagroda „Okulary ks. Kaczkowskiego”. Podpisano List Intencyjny

W Domu Gościnnym LukLuk przy ul. Armii Krajowej w Sopocie podpisany został List Intencyjny w sprawie organizacji konkursu o Nagrodę „Okulary ks. Kaczkowskiego”. 14 września w Sopocie odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagrody, do 12 sierpnia można zgłaszać kandydatów do nagrody.

Tomahawki i muszkiety, czyli Indianie na Grodzisku

Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza w sobotę, 6 sierpnia, na festyn historyczny podczas którego będzie okazja do poznania życia Indian leśnych i obyczaje XVIII wiecznych mieszkańców Ameryki Północnej. W festynie wezmą udział grupy rekonstruktorów historycznych. Początek o godz. 12.00. Wstęp bezpłatny.

Nowe ławki staną w Sopocie

Zakończyła się I edycja akcji Sopocka Ławeczka, w której mieszkańcy Sopotu proponowali lokalizacje dla nowych ławek w mieście. Do końca sierpnia ławki zostaną ustawione w 11 nowych lokalizacjach.

Sierpień w Muzeum Sopotu

Zapraszamy w sierpniu do Muzeum Sopotu na wiele różnorodnych wydarzeń, wśród których są m.in. spacery historyczne, zajęcia edukacyjne, koncerty i oczywiście wystawy.

Wpadnij do Krakowa i zostań przyjacielem smoka

Wawelski gad na zawołanie, harce i zabawy z drużyną wojów, letnie przekąski w smoczym wydaniu czy selfie ze średniowieczem w tle. W te wakacje Smok Wawelski jest w Krakowie wszechobecny, ponieważ ma ku temu ważny powód – jego słynna rzeźba, która strzeże pieczary pod Wzgórzem Wawelskim, jest już z nami okrągłe 50 lat. Jest więc co świętować.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...