Aktualności

Mandaty i blokady źle zaparkowanych aut

Na chodnikach, przed bramami wjazdowymi, na skwerach i zieleńcach – źle parkujący kierowcy to prawdziwa zmora wielu nadmorskich kurortów, w tym Sopotu. Część turystów i gości, nie zwracając uwagi na przepisy, zostawia swoje auta tam, gdzie im wygodniej, zupełnie nie licząc się z innymi użytkownikami dróg ani z pieszymi. W ubiegłym roku strażnicy miejscy 867 razy zakładali blokady na koła pojazdów parkujących niezgodnie z przepisami. Wydali również 116 dyspozycji do odholowania nieprawidłowo zaparkowanych aut.

Skalpel i Ørganek – jubileuszowe koncerty w Operze Leśnej

Opera Leśna, jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, łączący w sobie tradycję i nowoczesność, obchodzi w tym roku 110-te urodziny! W związku z jubileuszem na jej deskach 19 lipca o godz. 20.00 wystąpi wraz z oprawą multimedialną oraz utworami specjalnie na ten koncert przygotowanymi doceniany przez krytykę i melomanów duet Skalpel Big Band.

Lato z Biblioteką Sopocką

Sopoteka (Sopot Centrum, ul. Kościuszki 14) zaprasza 24 lipca, o godz. 18.00, na spotkanie z Aleksandrą Tyl, autorką książki „Wschody i zachody słońca”. Wstęp jest wolny.

Sopot Classic po raz dziewiąty

Jeden z najważniejszych polskich festiwali poświęconych muzyce klasycznej rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 4 sierpnia. Tegoroczny program jest zróżnicowany, ale na pewno w Sopocie zobaczymy i posłuchamy artystów najwyższej próby.

Papieros na plaży to obciach dla twarzy

Można się złościć, że nad polskim morzem pogoda bywa kapryśna. Można zżymać się na ceny w nadmorskich kurortach, ale za brud na polskich plażach odpowiadamy sami. Musimy i chcemy to zmienić razem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...