Dla branży turystycznej

Zaplanuj bezpieczny weekend w Sopocie

Jeśli ktoś szuka pomysłu na weekendowy wypoczynek, połączony ze zwiedzaniem, aktywnościami na świeżym powietrzu i zarówno dużymi, jak i kameralnymi wydarzeniami kulturalnymi – zapraszamy do Sopotu!

Bezpieczny Sopot. Przygotowania do sezonu

– Przygotowujemy się do przyjęcia turystów w mieście. Wszystkie sopockie hotele i obiekty skategoryzowane już funkcjonują i są przygotowane do przyjęcia gości w obowiązującym obecnie reżimie sanitarnym. Problem stanowią apartamenty, szczególnie te, które nie są wpisane do ewidencji miejsc noclegowych i sąsiadują z mieszkaniami sopocian – podsumowuje przygotowania do sezonu w Sopocie wiceprezydent Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Wakacje w dobie pandemii, potrzeba regulacji m.in. najmu krótkoterminowego

9 czerwca w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja „Wakacje w dobie pandemii. Jak państwo powinno wesprzeć polską branżę turystyczną?”. Otwierając spotkanie, marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział, iż zorganizowano ją, aby wspólnie zastanowić się, jak zapewnić bezpieczne wakacje, a jednocześnie porozmawiać o tym, co jeszcze można zrobić, aby branża turystyczna podźwignęła się z kryzysu spowodowanego Covid-19.

Polskie miasta gotowe na turystów

Od kilkunastu dni hotele, restauracje i atrakcje turystyczne w całej Polsce przystosowują się do nowych regulacji i wracają do działalności. Polskie miasta biorące udział w kampanii #CityWillWait już nie czekają, a są gotowe na bezpieczne przyjęcie powracających turystów. Dlatego akcja będzie kontynuowana pod hasłem #CityIsReady #JesteśmyGotowi.

Kultura i gastronomia na terenach zielonych Sopotu

Najpiękniejsze tereny zielone w Sopocie oddajemy do dyspozycji instytucji kultury i lokalnych przedsiębiorców. To kolejna forma wsparcia, którą oferujemy sopockim artystom, gastronomikom i organizatorom lokalnych wydarzeń. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...