Kulturalny Sopot

Noc Bibliotek w Sopotece

Tegoroczna Noc Bibliotek 9 czerwca upłynie pod hasłem „RzeczpospoCzyta”. A co czyta Polska? Albo: co czytać powinna? To, co wartościowe, otwierające, poszerzające horyzonty. Mając to na uwadze, z okazji wielkiego czytelniczego święta Biblioteka Sopocka proponuje lekturę poruszającą, inspirującą i niezwykle ciekawą – żywe książki.

SuperHity w Operze Leśnej

Polsat SuperHit Festiwal 2018, podczas którego widzowie usłyszą najlepsze i najpopularniejsze przeboje polskiej muzyki oraz zobaczą swoich ulubionych wykonawców, zagości w dniach 25-27 maja na deskach Operze Leśnej.

Biblioteka Sopocka pracuje pełną parą. I zdobywa nagrody!

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie po raz kolejny została nagrodzona. Tym razem otrzymała doroczną Nagrodę Sezonu Wydawniczo-Księgarskiego IKAR 2018 w kategorii Biblioteka, przyznawaną przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek od 1995 r.

Józef Robakowski. Baczność! Wysokie napięcie!

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaprasza na monograficzną wystawę jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX i XXI w., który odegrał niebagatelną rolę w kształtowaniu powojennego oblicza sztuki – Józefa Robakowskiego. Ekspozycję oglądać można do 24 czerwca.

O sopockiej „jaskini gier”. Nowa wystawa w Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu zaprasza na otwarcie nowej wystawy pt. „Kasyno w Sopocie (1919-1944)”. Wystawa będzie prezentowana w siedzibie Muzeum (ul. ks. J. Poniatowskiego 8), od 19 maja do 26 sierpnia. Otwarcie zaplanowano w tegoroczną edycję Nocy Muzeów, na godz. 19.00. Na wernisaż wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...