Zielony Sopot

Sopot naturalnie. Zadbajmy razem o nasze środowisko

Tylko jednego dnia na sopockim rynku zużywa się … 10 tysięcy foliowych torebek! Każda z nich, średnio używana przez 25 minut, rozkłada się nawet 400 lat! A wystarczy, aby każdy przyszedł po zakupy na rynek z własnymi materiałowymi woreczkami wielokrotnego użycia. Zacznijmy walkę ze zmianami klimatu od siebie!

Nie dokarmiajmy dzikich zwierząt

Dziko żyjące gatunki zwierząt bez problemu potrafią przetrwać w środowisku miejskim cały rok. Prosimy więc mieszkańców Sopotu, aby zwrócili uwagę na to, że takie dokarmianie nie jest wskazane. Dokarmiać można jedynie ptaki. Jednak powinno to być wyłącznie wspomaganie zwierzyny w trudnym okresie zimowym.

Dwa za jedno: wycinka i nowe nasadzenia w Parku Południowym

Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie przekazał 30 lipca br. konserwatorowi zabytków w Urzędzie Miasta informację o bardzo złym stanie drzewa rosnącego na terenie Parku Południowego, przy Kościele Ewangelicko-Augsburskim. Ekspertyza dendrologiczna wykazała, że drzewo zagraża bezpieczeństwu a sytuacja wymaga natychmiastowej interwencji.

W Sopocie powstają łąki kwietne

W Sopocie propagowane będą nowe, przyjazne środowisku trendy w pielęgnacji zieleni miejskiej. Na terenie miasta wytypowanych zostało 21 stanowisk, które zostaną przygotowane pod wysiew kwitnących łąk.

Oszczędzajmy wodę pitną, budujmy zbiorniki na deszczówkę

O tym, jak cenna jest woda pitna, szczególnie w czasie, kiedy zalewa nas fala upałów, nie trzeba już nikogo przekonywać. Coraz większej liczby osób nie trzeba również motywować do oszczędzania wody. Najprościej oszczędzać na przykład nie podlewając ogródków bezcenną wodą pitną. Wciąż jednak nie wszystkie możliwości, jakie daje Gmina, są należycie wykorzystywane.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...