Biblioteka Sopocka zaprasza

Katarzyna Hall
Katarzyna Hall

Teatr przy Stole to bardzo lubiane wydarzenie. Tym razem Sopoteka proponuje „Poniżej pasa”, czytanie odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00.

Teatr Przy Stole jest projektem, który od lat gromadzi miłośników teatru. Odczytywane przy stole sztuki bawiły i wzruszały teatralną widownię. W nowym sezonie widowisko zmienia swoje miejsce i przenosi się do Sopoteki – największej filii Biblioteki Sopockiej. Projekt tworzony jest we współpracy z Katedrą Dramatu, Teatru i Widowisk w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. Koordynatorką comiesięcznych spotkań i prelegentką jest teatrolog i profesor Uniwersytetu Gdańskiego Małgorzata Jarmułowicz. Opiekę reżyserską nad projektem od lat sprawuje Krzysztof Gordon, a do czytania sztuk zapraszani są aktorzy Teatru Wybrzeże.

Do tajemniczej fabryki na pustyni przyjeżdża nowy kontroler jakości – Dobek. Jest młody, naiwny i pozytywnie nastawiony, ale jedyny kolega z działu i jednocześnie współlokator – Hanran – wita go z otwartą wrogością. Fabryka jest ogrodzona drutem kolczastym, otoczona przez straże, a za płotem czają się groźne zwierzęta…

Obsada:

Janek Napieralski
Piotr Łukawski
Jarosław Tyrański

Szkoła przyszłości. Jakich zmian potrzebujemy w edukacji? To temat spotkania autorskiego z Katarzyną Hall. Sopoteka zaprasza 23 listopada o godz. 18.00.

Katarzyna Hall przedstawia swoje spojrzenie na szkołę i system edukacji. Wskazuje, jakie zmiany są potrzebne i możliwe do wprowadzenia.

Książka napisana jest z osobistej perspektywy autorki i jej doświadczeń: uczennicy i nauczycielki, matki i babci, dyrektorki szkoły i działaczki organizacji pozarządowej, a także osoby mającej doświadczenie w pełnieniu służby publicznej.

„Mam pełne przekonanie, że im więcej wolności i samodzielności w swojej pracy mają nauczyciel i dyrektor szkoły, tym bardziej czują się odpowiedzialni za efekty tej pracy i tym częściej stosują ciekawe i efektywne rozwiązania dydaktyczne i organizacyjne”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...