Wolontariat na rzecz seniorów

Fot. Freepik

Sopocki Wolontariat zaprasza wolontariuszy/szki do zaangażowania się w długoterminowe wsparcie w ramach Wolontariatu sąsiedzkiego na rzecz jednej seniorki/seniora. Jest to forma wolontariatu towarzyszącego, opierającego się na indywidualnych spotkaniach. Obecność w czyimś życiu może tę osobę ocalić przed samotnością i wykluczeniem.

Można także na dwa miesiące zgłosić się do bazy wolontariuszy Korpusu Wsparcia Seniorów w ramach projektu Wspieraj Seniora. Zadanie to będzie realizowane do 31 grudnia 2023 r.

Proponowane formy wolontariatu to także dobry sposób na zacieśniania więzi między seniorami a młodszym pokoleniem. Czasem wystarczy rozmowa, spacer, aby senior poczuł się ważny i potrzebny. Może po sąsiedzku mieszka samotny senior, który z przyjemnością spędziłby z wolontariuszem/szką godzinę w tygodniu? To niewiele, a czasem z takich zwykłych spotkań rodzą się prawdziwe przyjaźnie i wolontariusze są traktowani nawet jak członkowie rodzin.

Więcej informacji:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...