Miasto Seniora. Marcowe zajęcia i spotkania

Fot. Jerzy Bartkowski

Warsztaty i spotkania dla seniorów w Bibliotece Sopockiej to świetna okazja, by rozwinąć swoje zainteresowania, zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy. W marcu Biblioteka zaprasza seniorów i seniorki na warsztaty ceramiczne, rozmowę o tym, jak kupować bezpiecznie, a także spotkanie poświęcone kąpielom... leśnym.

• 7 marca, godz. 12.15, Sopoteka  Jak kupować bezpiecznie? Spotkanie z Anną Gut, Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Sopocie

Kim jest konsument i jakie ma prawa? Czy zawsze zawieramy umowy z przedsiębiorcą? Jakie zagrożenia wynikają z umów zawieranych w Internecie? Jak kupować bezpiecznie? Na te i inne pytania odpowiedzi będzie Anna Gut, Miejska Rzecznik Konsumentów. Wstęp wolny. 

• 8 i 15 marca, godz. 17.00, Sopoteka – Warsztaty ceramiczne: lepienie ozdób świątecznych

Babka już upieczona? Jajka pomalowane? Wszystkich seniorów i seniorki, którzy znajdą chwilę w szale wielkanocnych przygotowań, Biblioteka zaprasza na warsztaty ceramiczne z Aleksandrą Lejman – Córką Gliny. Wspólnie wykonamy gliniane ozdoby idealne do świątecznego stroika.  

Warsztaty będą obejmować dwa spotkania:  

8 marca / 17.00 - lepienie 

15 marca / 17.00 - malowanie 

Aleksandra Lejman - artystka prowadząca pracownię ceramiczną Córka Gliny. Swoimi pracami nawiązuje do tematyki marynistycznej i roślinnej.

Zapisysopoteka@mbp.sopot.pl / daria.szopa@mbp.sopot.pl  / osobiście w Sopotece / pod numerem: 789 202 247


• 15, 18, 17 marca, godz. 10.00 – 
Leśne Przebudzenie – Sesja Leśnej Uważności (cykl spacerów). Zbiórka przed Sopoteką

Chcesz poczuć głęboki relaks w otoczeniu Natury, pożegnać stres i poprawić sen? Wykorzystaj w pełni korzystny wpływ sopockiej Przyrody. Wybierz się na kąpiel leśną! Biblioteka zaprasza na serię relaksujących spotkań w otoczeniu Przyrody pod okiem doświadczonej Przewodniczki Kąpieli Leśnych - Anny Pilarskiej.  
 
Jak pomaga pogłębiony kontakt z naturą? (potwierdzone badaniami!) 

- wzmocnienie ogólnej odporności organizmu 
- regulacja pracy serca i obniżenie ciśnienia 
- poprawa sprawności fizycznej 
- lepsze samopoczucie i lepszy sen 
- obniżenie stresu (niższy poziom kortyzolu) 

Kąpiel Leśna to powolny, medytacyjny spacer w otoczeniu Przyrody.  

  • praktyka wywodząca się z japońskiego Shinrin-yoku,
  • sesja potrwa około godziny, 
  • Przewodniczka zaprasza do łagodnych aktywności, które działają odprężająco, pogłębiając kontakt z Naturą poprzez aktywację wszystkich zmysłów, 
  • spacer w grupie to okazja do przyjemnej integracji i wymiany wrażeń na łonie Natury. (Nie jest to szybki spacer terenowy, ani żaden sport. Kąpiel Leśna jest dla każdego, niezależnie od sprawności fizycznej!) 

Ania Pilarska-Cherek, certyfikowana Przewodniczka Kąpieli Leśnych, znana w internecie jako „Mam to w Lesie”, od 12 lat zajmuje się ochroną ptaków i przyrody w stowarzyszeniu Jestem na pTAK! Jako Przewodniczka Kąpieli Leśnych pokazuje, jak Przyroda może wspierać zdrowie i samopoczucie.

Zapisysopoteka@mbp.sopot.pl / daria.szopa@mbp.sopot.pl  / osobiście w Sopotece / pod numerem: 789 202 247

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...