Sopot dla seniorów

Seniorzy otrzymali świąteczne paczki w ramach dorocznej akcji „Spotkanie Wigilijne”

W tradycję obchodów Świąt Bożego Narodzenia w naszym mieście wpisuje się od wielu lat uroczyste „Spotkanie Wigilijne” dla seniorów. Tradycyjnie odbywała się ona w Urzędzie Miasta Sopotu przy świątecznie przygotowanych stołach i wspólnym śpiewaniu kolęd. W tym roku sytuacja pandemiczna uniemożliwiła zorganizowanie uroczystości w dotychczasowej formule. Zamiast tradycyjnego spotkania, organizatorzy przygotowali świąteczne paczki dla 100 sopockich seniorów.

„Choinki dobrych życzeń” trafią do potrzebujących

Sopocki MOPS po raz drugi organizuje akcję „Choinka dobrych życzeń”. Świąteczne drzewko mogą otrzymać bezpłatnie mieszkańcy Sopotu, którzy nie mają możliwości, aby samodzielnie kupić choinkę.

Czym jest współczesna geriatria?

Rozmawiamy z dr Dagmarą Wiewiórkowską-Garczewską, geriatrą oraz internistą z Centrum Opieki Geriatrycznej Pomorskiego Centrum Reumatologicznego w Sopocie

Wolontariat sąsiedzki – remedium na samotność

Poszukujesz dla siebie ciekawych zajęć? Dysponujesz wolną godziną w tygodniu i dobrze czujesz się spędzając czas z seniorami? Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza: dołącz do grona wolontariuszy/ek i przyczyń się do walki z samotnością wśród sopockich seniorów.

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów

Już po raz trzeci seniorzy będą mogli w jednym miejscu poszukać pracy, wykonać badania medyczne, a także podejrzeć dedykowane im rozwiązania technologiczne i poddać się zabiegom prosto z salonu SPA. 26 października do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AmberExpo wraca Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów. Wydarzenie organizuje Gdański Urząd Pracy, a udział w nim jest bezpłatny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...