Sopot dla seniorów

Rejestracja na szczepienia dla seniorów

Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Świąteczne paczki dla samotnych seniorów

Co roku w Urzędzie Miasta Sopotu organizowana była wieczerza wigilijna dla 100 samotnych, potrzebujących seniorów. Przygotowywały ją Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Miejski Sopot oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię odbędzie się to w zmienionej formule. Zamiast tradycyjnego spotkania organizatorzy przygotowali dla seniorów paczki.

„Choinki dobrych życzeń” powędrują do samotnych sopocian

Jeśli jesteś mieszkańcem Sopotu i nie masz możliwości, aby w tym roku kupić choinkę, zadzwoń do nas! Chcemy sprawić, aby ten świąteczny czas, w tym roku inny niż zawsze, był jednak pełen ciepła i serdeczności. W ramach akcji „Sopocianie sopocianom na święta” podarujemy żywą pachnącą lasem choinkę osobom potrzebującym. 

Seniorze! Zostań w domu i skorzystaj z pomocy

Sytuacja pandemiczna związana z koronawirusem pogarsza się, a niedługo dojdzie do tego początek sezonu grypowego. Osoby starsze są niestety w grupie ryzyka, częściej się zakażają, ciężej przechodzą choroby. Dlatego od początku pandemii funkcjonuje w Sopocie wielowymiarowy pakiet wsparcia dla seniorów, by nie musieli przebywać w skupiskach ludzkich, by jak najrzadziej wychodzili z domów. Wspólnie chrońmy nasze zdrowie i życie!

Wirtu@lny SUTW zaprasza na zajęcia

Na stronie internetowej Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojawiła się nowa zakładka – Wirtu@lny SUTW. Codziennie będą na niej umieszczane nowe filmy, wykłady, zajęcia online przygotowywane przez wykładowców dla studentów sopockiego UTW.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...