Sopot dla seniorów

Sopoccy seniorzy pod opieką smart technologii

Z tak zaawansowanego systemu jeszcze w Polsce nikt nie korzysta. Sopot po raz kolejny będzie prekursorem wykorzystania technologii smart w opiece nad najstarszymi mieszkańcami miasta. Pilotażowa grupa sopockich seniorów otrzyma specjalne tablety, które oprócz całej gamy stymulujących zadań logicznych dostosowanych do możliwości osoby starszej, będą umożliwiały także np. wyłapanie pierwszych zmian chorobowych oraz wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych.

Świąteczny uśmiech dla sopockiego seniora

Okres świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie starają się, aby również osoby potrzebujące: dzieci i rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji, osoby starsze, samotne, bezdomne, poczuły tę niezwykłą atmosferę. Każdego roku włączają się w przygotowanie akcji oraz paczek świątecznych, a także odwiedzają osoby samotne i niesamodzielne.

By nikt w święta nie był sam

Spędzanie świąt w samotności dotyczy bardzo wielu osób w podeszłym wieku – skazani są na nią niemal wszyscy mieszkańcy domów seniora. Problem jest również w szpitalach, gdzie w wigilię pojawia się więcej osób starszych. W akcji „Odstawieni na święta” chodzi o to, by nikt nie był w święta sam.

Laury dla najlepszych opiekunek środowiskowych

Już po raz 11. nagrodzono w Sopocie najlepsze opiekunki środowiskowe, które opiekują się starszymi i niesamodzielnymi mieszkańcami. Tytuły Najlepsza Opiekunka Środowiskowa Roku 2019 otrzymały: Beata Harmatiuk z fundacji Niesiemy Pomoc oraz Gabriela Potulska z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

Szpital geriatryczny otwarty!

To pierwszy szpital geriatryczny w województwie, który w sposób kompleksowy opiekować się będzie osobami starszymi. Centrum Opieki Geriatrycznej w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie uroczyście zostało otwarte 29 listopada 2019 r. W szpitalu są już pierwsi pacjenci.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...