Sopot dla seniorów

Seniorze, skorzystaj z nowoczesnej teleopieki

Trwa nabór 100 seniorów – mieszkańców Sopotu, którzy korzystać będą z nowoczesnego systemu teleopieki nad najstarszymi mieszkańcami miasta. Uczestnicy otrzymają specjalne tablety, które oprócz całej gamy stymulujących zadań logicznych dostosowanych do możliwości seniorów, będą umożliwiały także np. wyłapanie pierwszych zmian chorobowych oraz wezwanie pomocy w sytuacjach awaryjnych. Uwaga! Nabór zostaje wydłużony do 14 września.

Aktywne wakacje na uniwersytecie dla seniorów

Wakacje wakacjami, ale na Sopockim Uniwersytecie Trzeciego Wieku sporo się dzieje. Do końca sierpnia trwają bowiem zajęcia na Wakacyjnym Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Można skorzystać z plenerowych zajęć ruchowych, takich jak wspólne wycieczki okolicznymi szklakami, wykłady z historii sztuki na łonie natury, plenery fotograficzne i wiele zajęć gimnastycznych.

Wracają upały – chrońmy się przed słońcem

Po chwilowym ochłodzeniu wraca do nas fala upałów. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi temperaturami w naszym regionie – od 30 do 33 °C. W najbliższych dniach dbajmy o nawodnienie organizmu, unikajmy największego słońca.

X Forum Seniora

Forum Seniora to wydarzenie organizowane cyklicznie w całej Polsce, dobrze znane pomorskim seniorom. 29 czerwca zapraszamy na X edycję Forum. Gościem specjalnym będzie Dorota Kolak.

Uwaga na nadchodzące upały – dbajmy o nawodnienie organizmu, unikajmy największego słońca

Coraz wyższe temperatury mogą być przyczyną zasłabnięć i omdleń. Do sytuacji, która mogła się źle skończyć, doszło dzisiaj na terenie Sopotu. W swoim ogrodzie zasłabła 86-letnia mieszkanka.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...