Sopot dla seniorów

Piknik na zakończenie roku akademickiego SUTW

To był naprawdę piękny dzień! Słuchaczki i słuchacze Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku bawili się na Grodzisku na pikniku z okazji końca roku akademickiego. Było ognisko, pieczenie kiełbasek i wspólne śpiewanie oraz tańce.

Inne ciała. Warsztaty ruchowe dla osób 60+

Goyki 3 Art Inkubator zaprasza na warsztaty ruchowe dla osób powyżej 60 roku życia. Spotkania odbywać się będą w ostatnim tygodniu czerwca (24-28.06.) w parku na Goyki. Zajęcia poprowadzą Magda Jędra i Kasia Kania. Warsztaty są bezpłatne.

Biodanza przywraca siły witalne

Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu i Domu Pomocy Społecznej tak polubili zajęcia Biodanzy Systemu Rolando Toro, że trafiły one do stałej oferty placówki i będą się odbywały cyklicznie. Na cotygodniowych spotkaniach, przy specjalnie dobranej muzyce, uczestnicy ćwiczą i tańczą razem w grupie.

Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla osób 65+

Mieszkanki i mieszkańcy Sopotu po 65 r.ż. mogą skorzystać z bezpłatnej ochrony przed infekcjami pneumokokowymi. Szczepienia finansowane są ze środków NFZ, receptę na bezpłatną szczepionkę wystawia lekarz POZ.

Erasmus+, czyli słuchacze UTW na wędrówce po ścieżkach włoskiej kultury

Grupa seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie, działającego w strukturach CKU, w marcu uczestniczyła w zajęciach w ramach projektu „Z Erasmusem po Europie, sopoccy seniorzy we Włoszech/Novara”. To był wyjątkowy wyjazd, ponieważ sopockie CKU jest jedną z 22 jednostek, które jako pierwsze w Polsce otrzymały akredytację na wyjazdy seniorów w ramach programu Erasmus+, dotychczas kojarzonego tylko z młodzieżą.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...