Sopot dla seniorów

Wsparcie dla sopockich seniorów

Potrzebujesz pomocy? Znasz kogoś, komu potrzebna jest pomoc? Zadzwoń! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu proponują pomoc seniorom.

Zobacz, jak wspierać seniorów. Seria filmów o opiece

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem filmów, które dotyczą specyfiki pracy z seniorem w oparciu o „Pozytywne podejście do opieki”. Pokazują one i z pewnością pomagają zrozumieć procesy, które mogą dotyczyć każdego z nas.

Podziel się z seniorem słodkością i ciepłym słowem na Wielkanoc

Zapraszamy uczniów sopockich szkół oraz mieszkańców miasta do przedświątecznego wsparcia seniorów. Pandemia to czas szczególnie dotkliwy dla osób samotnych, zwłaszcza starszych. Zbliżające się święta mogą dla wielu z nich okazać się kolejnym wyzwaniem ze względu na obostrzenia, poczucie lęku,  brak możliwości spotkania z bliskimi… Czy możemy coś z tym zrobić? Tak!

Strefa Seniora online – oglądaj wykłady i rozmowy

W tym roku Strefa Seniora, czyli forum poruszające różnorodne, ważne tematy dla osób starszych, odbędzie się w formule online. Z uwagi na sytuację epidemiczną, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, wydarzenie przeniesione jest do sieci. Strat 24 marca o godz. 12.00.

Znasz seniora w potrzebie? Wolontariusze chętnie pomogą

Sopocki wolontariat przypomina o akcji wspierania seniorów. Jeśli ktoś zna seniorkę lub seniora, który potrzebuje wsparcia w realizacji podstawowych potrzeb, może przekazać mu numery telefonów do wolontariuszy, którzy bardzo chętnie pomogą potrzebującym starszym mieszkańcom miasta.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...