Sopot dla seniorów

Sopocki Bal Seniora

Jesienne miesiące to czas seniorów. 1 października będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Seniora, a 20 października to Europejski Dzień Seniora. Wielu sopockich seniorów ma jeszcze w pamięci zeszłoroczną zabawę na pierwszym Sopockim Balu Seniora, a już planowany jest następny.

Zdrowy senior – zobacz, z jakich programów możesz skorzystać

W Sopocie osoby w podeszłym wieku mogą korzystać z wielu programów wspierających ich zdrowie. Wszystkie te działania są bezpłatne dla uczestników, ich koszty pokrywane są z budżetu miasta. Zachęcamy do korzystania!

Bezpłatna rehabilitacja kardiologiczna w Pomorskim Centrum Reumatologii

Dobra wiadomość dla osób po incydentach kardiologicznych. W sopockim szpitalu można skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji kardiologicznej.

Urodziny Domu Pomocy Społecznej

13 lat temu z inicjatywy aktywnych sopockich seniorów, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i włodarzy miasta powstał w Sopocie Dom Pomocy Społecznej dla osób w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. W ogrodzie pensjonariusze oraz zaproszeni goście radośnie i kolorowo świętowali urodziny DPS.

20 lat minęło, jak jeden dzień! Jubileusz Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jubileusz 20-lecia Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbył się 19 czerwca 2023 r., w przepięknej scenerii Filharmonii Kameralnej Sopot. Salę wypełniło blisko 250 studentów oraz zaproszonych gości. Podczas uroczystości uhonorowano 36 seniorów, którzy uczęszczają na zajęcia od początku oraz 3 wykładowców, którzy są z SUTW już 20 lat. Uroczystość zakończył koncert w wykonaniu dzieci z Sopockiej Szkoły Muzycznej oraz pamiątkowe zdjęcia na scenie Opery Leśnej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...