Sopot dla seniorów

Jak mówić o osobach starszych? Debata w Sopotece w ramach projektu Miasto Seniora

W środę 29 marca o godz. 12.00 w Sopotece odbędzie się kolejna debata w ramach projektu Miasto Seniora. Tym razem tematem będzie język, jakim mówi się o seniorach oraz jakim mówi się do seniorów. Uczestnicy spotkania zastanowią się, jak może wyglądać komunikacja, która pomaga zrozumieć potrzeby starszych mieszkańców Sopotu.

Komunikacja z chorymi na Alzheimera i opieka nad osobami z demencją. Debaty w ramach projektu Miasto Seniora

Jak porozumiewać się z chorym cierpiącym na demencję, gdy tradycyjna komunikacja staje się niemożliwa? O tym i o wielkim wyzwaniu, jakim jest opieka nad osobą z chorobą Alzheimera rozmawiali uczestnicy dwóch debat, zorganizowanych w Sopotece w ramach w ramach projektu Miasto Seniora. Kolejna debata już w środę 29 marca. Tematem będzie komunikacja, która pomaga zrozumieć potrzeby starszych mieszkańców Sopotu.

Opieka nad starszym, niesamodzielnym rodzicem. Spotkanie w Sopotece

Z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Czarzyńską-Jachim, wiceprezydentką Sopotu i Andrzejem Czekajem, dyrektorem sopockiego MOPS. Spotkanie odbędzie się w środę, 22 marca, o godzinie 12.00 w Sopotece. Będzie poświęcone opiece nad bliskimi osobami starszymi.

Ruch, taniec, komunikacja. Animus+ zaprasza

Interesują Cię spotkania poszerzające horyzonty, czucie własnego ciała i uwrażliwiające na lepszą komunikację? Takie cykliczne zajęcia, w każdą środę od godz. 15.00 do 16.30, proponuje klub Animus+, na sali prób Teatru Atelier (al. Mamuszki 2). Bezpłatne zajęcia skierowane są do sopocian w wieku 60+

Punkt Informacji dla Seniorów w Sopotece

Z myślą o potrzebach i wygodzie sopockich seniorów w Sopotece rozpoczął działanie specjalny Punkt Informacji. Na tablicy ustawionej przy wejściu od strony ruchomych schodów seniorzy będą mogli znaleźć aktualne wiadomości o tym, co dzieje się w mieście, z czego warto skorzystać, co zobaczyć m.in. w teatrach, muzeach czy galeriach.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...