Sopot dla seniorów

Międzynarodowe inicjatywy dla seniorów w Sopocie

Sopocki Uniwersytet Trzeciego Wieku działający w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie kończy realizację kolejnej międzynarodowej inicjatywy skierowanej dla seniorów.

Wolontariat sąsiedzki – remedium na samotność

Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprasza wolontariuszy_szki do długoterminowego zaangażowania się w wolontariat sąsiedzki.

14 listopada – Ogólnopolski Dzień Seniora

Wszystkim sopockim seniorom z okazji ich święta życzymy długich lat w zdrowiu pozwalającym na aktywne życie oraz jak najwięcej powodów do radości i uśmiechu! Dzień Seniora to także okazja, aby zwrócić uwagę na sytuację osób starszych, na ich potrzeby i codzienne problemy.

DJ Wika rozkręci Sopockie Spotkania Kobiet

Najbardziej energetyczna seniorka w Polsce będzie gościnią kolejnych Sopockich Spotkań Kobiet. To wydanie będzie nietypowe, bowiem rozpocznie się… potańcówką, którą poprowadzi oczywiście DJ Wika. Spotkanie odbędzie się w Teatrze Atelier we wtorek, 8 listopada. Potańcówka zacznie się o godz. 16.00, a na rozmowę z Wirginią Szmyt zapraszamy od godz. 18.30.

Zdrowy senior

Interakcje leków z żywnością, diagnostyka laboratoryjna, suplementacja, a przede wszystkim przepisy na zdrowe i smaczne dania. Takie między innymi informacje można znaleźć w broszurze dotyczącej żywienia seniorów, którą fundacja Viva! Przygotowała w ramach projektu „VegeSenior”.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...