Sopot dla seniorów

W podziękowaniu wszystkim opiekunom

Ogólnopolski Dzień Opiekuna Osób Starszych (15 maja) oraz Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej (12 maja) to doskonała okazja, by podziękować wszystkim osobom zajmującym się pacjentami, osobami starszym, niesamodzielnymi.

Maseczki dla najbardziej potrzebujących mieszkańców

Jeżeli jacyś mieszkańcy Sopotu potrzebują maseczek ochronnych, a nie są w stanie z różnych przyczyn sami ich sobie zapewnić, mogą je otrzymać za darmo w Sopockim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu.  

Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają do sieci!

Sopockie Domy Sąsiedzkie ze względów bezpieczeństwa nie mogą działać w dotychczasowej formule, ale nie zapominają o uczestnikach swoich zajęć. Zapraszają do Internetu, gdzie publikują naprawdę dużo różnorodnych propozycji. Zachęcamy – #zostanwdomu  z Sopockimi Domami Sąsiedzkimi!

Trening pamięci dla seniorów

Starsze osoby, które teraz z powodu epidemii koronawirusa powinny pozostawać w domu, mogą ten czas wykorzystać aktywnie, na przykład na trening pamięci.  

Czujni sopoccy seniorzy nie dali się oszukać!

Policjanci o wielu lat systematycznie przypominają co robić, by nie paść ofiarą oszustów działających metodą „na policjanta” i „na wnuczka”. Te działania profilaktyczne sprawiają, że funkcjonariusze otrzymują coraz więcej zgłoszeń od osób starszych, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. W środę, 18 marca, oszuści kolejny raz próbowali wyłudzić pieniądze od sopockich seniorów. Na szczęście ci nie uwierzyli w historie o policjancie, CBŚ, prokuratorze i kurierze z banku oraz zagrożonych pieniądzach w banku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...