Sopot dla seniorów

Uwaga na nadchodzące upały – dbajmy o nawodnienie organizmu, unikajmy największego słońca

Coraz wyższe temperatury mogą być przyczyną zasłabnięć i omdleń. Do sytuacji, która mogła się źle skończyć, doszło dzisiaj na terenie Sopotu. W swoim ogrodzie zasłabła 86-letnia mieszkanka.

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

15 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Praw Osób Starszych. To okazja, by zwrócić uwagę na sytuację osób starszych, na ich potrzeby i codzienne problemy. To przypomnienie, że każdy człowiek ma prawo do szacunku i godnego życia, a szczególną troską należy objąć osoby starsze samotne, niesamodzielne, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Wracają turnusy rehabilitacyjne dla mieszkańców

Rozpoczęła się rekrutacja do programu „Zapobieganie niepełnosprawności osób w podeszłym wieku”. Sopoccy seniorzy mogą już zgłaszać się na bezpłatne turnusy rehabilitacyjne, które prowadzić będzie Sanatorium Uzdrowiskowe „Leśnik”.

Wsparcie dla sopockich seniorów

Potrzebujesz pomocy? Znasz kogoś, komu potrzebna jest pomoc? Zadzwoń! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie oraz Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu proponują pomoc seniorom.

Zobacz, jak wspierać seniorów. Seria filmów o opiece

Zapraszamy do zapoznania się z cyklem filmów, które dotyczą specyfiki pracy z seniorem w oparciu o „Pozytywne podejście do opieki”. Pokazują one i z pewnością pomagają zrozumieć procesy, które mogą dotyczyć każdego z nas.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...