Sopot dla seniorów

Seniorze! Zostań w domu i skorzystaj z pomocy

Sytuacja pandemiczna związana z koronawirusem pogarsza się, a niedługo dojdzie do tego początek sezonu grypowego. Osoby starsze są niestety w grupie ryzyka, częściej się zakażają, ciężej przechodzą choroby. Dlatego od początku pandemii funkcjonuje w Sopocie wielowymiarowy pakiet wsparcia dla seniorów, by nie musieli przebywać w skupiskach ludzkich, by jak najrzadziej wychodzili z domów. Wspólnie chrońmy nasze zdrowie i życie!

Wirtu@lny SUTW zaprasza na zajęcia

Na stronie internetowej Sopockiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojawiła się nowa zakładka – Wirtu@lny SUTW. Codziennie będą na niej umieszczane nowe filmy, wykłady, zajęcia online przygotowywane przez wykładowców dla studentów sopockiego UTW.

Seniorze, zadbaj o siebie i zaplanuj wizytę na cmentarzu wcześniej

Do 1 listopada pozostały dwa tygodnie. Apelujemy zwłaszcza do starszych mieszkańców Sopotu, aby wykorzystać te dni i już teraz zaplanować wizyty na cmentarzu, tak, aby maksymalnie ograniczyć tłok przy grobach.

Pomoc sąsiedzka czy wolontariat sąsiedzki? Włącz się i pomagaj sopocianom w potrzebie

Każdy z nas w czasie pandemii w mniejszym  lub większym stopniu doświadczył różnych przeciwności wynikających z izolacji społecznej. Dla wielu okazało się, że nawet tak trudne doświadczenie może zaowocować dobrem.

Trening pamięci dla seniorów

Starsze osoby, które teraz z powodu epidemii koronawirusa powinny pozostawać w domu, mogą ten czas wykorzystać aktywnie, na przykład na trening pamięci.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...