Sopot dla seniorów

Światowy Dzień Praw Osób Starszych

W Sopocie 33% mieszkańców to seniorzy – są twórczy, zaangażowani obywatelsko, uczestniczą w życiu miasta, sami kreują różne wydarzenia. Obchodzony w czerwcu Światowy Dzień Praw Osób Starszych to okazja, by zwrócić uwagę na sytuację osób starszych, na ich potrzeby i codzienne problemy.

Co się dzieje z moją mamą? Przyjdź na warsztaty dla opiekunów

Co się dzieje z moją mamą? Nie mogę porozumieć się z tatą – przed takimi problemami stają bliscy osób chorych na chorobę Alzheimera lub inne otępienie. Dom Pomocy Społecznej w Sopocie i Fundacja Dementia Action Alliance Polska zapraszają na koleją edycję bezpłatnych warsztatów dla opiekunów. Cotygodniowe spotkania odbywać się będą do 14 czerwca.

Filmowy Klub Animus 60+

Najlepsze filmy z Nowych Horyzontów – kina artystycznego, niekonwencjonalnego i bezkompromisowego będzie można zobaczyć w Teatrze Atelier. Seanse rozpoczynają się o godz. 11.00.

Klub „Animus”. Z myślą o seniorach

W niedzielę, 27 marca o godz. 17.00 w Teatrze Atelier w Sopocie rozpocznie działalność Klub „Animus” 60+, który powstaje z myślą o sopockich seniorach. Inaugurację uświetni występ zespołu Słowiańska Dusza. Wstęp wolny.

„Miasto Seniora” nowy projekt Biblioteki Sopockiej

Spotkania z ekspertami, spacery po Sopocie, zajęcia mindfulness, taneczne, a także warsztaty i debaty – Biblioteka Sopocka przygotowuje projekt „Miasto Seniora”. Bezpłatne zajęcia dla sopockich seniorów rozpoczną się z początkiem kwietnia. Inauguracja projektu 29 marca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...