Sopot dla seniorów

Nie zapomnij mnie!

Pomaga stymulować pamięć osób starszych oraz przeciwdziała ich wykluczeniu cyfrowemu. W sprawie programu Forget me not w sopockim Domu Pomocy Społecznej spotkali się przedstawiciele Francji, Niemiec, Cypru, Wielkiej Brytanii, Grecji i Polski, aby porozmawiać o tej internetowej platformie.

O bezpieczeństwie seniorów

W sopockim Domu Pomocy Społecznej odbyło się spotkanie z policją oraz pracownikami MOPS. Seniorzy dowiedzieli się jak unikać zagrożeń, jak nie paść ofiarą oszustwa „na policjanta” i „na wnuczka”, policjanci wyjaśnili także zasady bezpieczeństwa, przede wszystkim w kontaktach z obcymi i w ruchu drogowym.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Darmowe siłownie pod chmurką znajdziemy w całym Sopocie. W parkach i na skwerkach skorzystamy z urządzeń, które pomogą nam zachować dobrą kondycję. Tym razem ćwiczenia na siłowni zewnętrznej, specjalnie dla seniorów, poprowadziły fizjoterapeutki Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. 

Seniorzy z DPS na promocji książki w Muzeum Sopotu

Poszerzanie horyzontów, edukacja kulturalna i aktywizacja osób starszych. To założenia, które realizuje sopocki Dom Pomocy Społecznej wraz z Muzeum Sopotu. Tym razem mieszkańcy sopockiego DPS wybrali się 24 lipca na promocję książki „Od Wileńszczyzny do Berlina”. Jej autorka, Irena Bołądź-Gutsch, spotkała się z gośćmi, aby opowiedzieć o swoim życiu i historii rodziny Bołądź. Spotkanie poprowadziła Dagmara Sypniewska-Skwara, z-ca dyrektora Muzeum Sopotu.

Wpuściła do domu obce kobiety i straciła pieniądze

Dwie młode kobiety weszły do mieszkania 87-latki i poprosiły o kartkę papieru oraz długopis, by napisać wiadomość dla sąsiada. Wiadomości sąsiadowi nie zostawiły, a będąc w mieszkaniu seniorki wykorzystały jej nieuwagę i ukradły pieniądze, ponad 20 tys. zł. Policjanci pracują już nad tą sprawą. Po raz kolejny apelujemy o ostrożność w kontaktach z obcymi. Apelujemy też do dzieci i wnuków – rozmawiajcie z Waszymi rodzicami i dziadkami o sytuacjach, które mogą ich spotkać oraz przypominajcie im o zasadach bezpieczeństwa.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...