Salon „Polityki” wraca do Sopotu

Natalia Fiedorczuk-Cieślak
Natalia Fiedorczuk-Cieślak. Fot. materiały prasowe

Miasto Sopot oraz tygodnik „Polityka” zapraszają na Salon „Polityki” – cykl spotkań z wybitnymi przedstawicielami świata kultury i nauki. Pierwsze 2 czerwca o godz. 18.00 w Teatrze na Plaży. Poprowadzi je Justyna Sobolewska, a jej gościem będzie Natalia Fiedorczuk-Cieślak, laureatka tegorocznego Paszportu „Polityki” w kategorii Literatura za debiutancką książkę „Jak pokochać centra handlowe”.

Wieczór z Autorką rozpocznie cykl spotkań z nominowanymi i laureatami Paszportów „Polityki”. W Sopocie zagoszczą między innymi Marzena Diakun i Michał Staniszewski.

Natalia Fiedorczuk-Cieślak – urodzona 1984 r. wokalistka, instrumentalistka, animatorka kultury, pisarka. Urodzona w Augustowie, studiowała na Akademii Pedagogiki Specjalnej, obecnie pracuje w Bemowskim Centrum Kultury. Autorka tekstów i wokalistka zespołu Happy Pills, wydała dwie płyty w ramach projektu Nathalie and the Loners. Za wydaną w 2016 r. książkę „Jak pokochać centra handlowe” otrzymała Paszport „Polityki” w kategorii Literatura.

„Narracja Fiedorczuk jest pozbawiona sentymentalizmu (z jakim często pisze się o macierzyństwie), za to nie brak jej autoironicznego humoru. A skąd centra handlowe w tytule? Otóż właśnie tam w godzinach przedpołudniowych chowają się sterane kobiety z wózkami. Zamiast wędrować po nieprzyjaznym mieście, mogą mieć chwilę dla siebie, kiedy dziecko uśnie. Siedzą nad kawą wśród innych matek z wózkami. Nie patrzą na siebie. Wiedzą” – pisała o książce Justyna Sobolewska („Polityka”, 22 czerwca 2016).

 

Spotkanie z Natalią Fiedorczuk-Cieślak, autorką książki „Jak pokochać centra handlowe”

  • 2 czerwca 2017 r.
  • Sopot, Teatr na Plaży
  • godz. 18.00
  • wstęp wolny
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...