II edycja festiwalu Jazz Wolności

Artyści z Aga Derlak Trio
Aga Derlak Trio. Fot. materiały prasowe

Jazz Wolności powered by LOTOS odbędzie się 7 lipca w Sopocie. W muszli koncertowej przy molo wystąpią Walk Away, Artur Dutkiewicz Trio, Mingus Mingus Quartet, a także bardzo ciekawe młode zespoły, które w ciągu ostatniego roku zaznaczyły w sposób szczególny swoją obecność na jazzowej scenie: Tomasz Chyła Quartet, Aga Derlak Trio, Kamil Piotrowicz Sextet, Zagórski/Kadziela Collaboration. Wstęp jest wolny.

Celem festiwalu Jazz Wolności, jest propagowanie młodej, polskiej sceny jazzowej, a także odtworzenie mody na tę szlachetną muzykę, jaką jest jazz, poprzez ukazanie jej historii i współczesności w unikalnej formie. Zamierzeniem organizatorów jest, by festiwal wykreował nowe polskie gwiazdy spośród młodych zespołów, które będą gościć na festiwalowej scenie i pomógł im w starcie do międzynarodowej kariery.

Więcej informacji na stronie Jazz Wolności.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...