Open Source Art. Festiwal światła i muzyki

SHXCXCHCXSH
SHXCXCHCXSH. Fot. materiały prasowe OSA Festival

Cytat z C. G. Junga, że „Oświecenia nie doznajemy gdy badamy światło, lecz gdy uświadamiamy sobie istnienie ciemności”, zainspirował organizatorów i stał się myślą przewodnią programu VII edycji Open Source Art Festival. Trzydniowa impreza startuje w piątek, 22 września.

Festiwal to prezentacja najciekawszych projektów audiowizualnych oraz instalacji artystycznych, które traktują światło i ciemność jako narzędzie krytyczne, pozwalające uchwycić i wyrazić najważniejsze przemiany dokonujące się we współczesnym świecie.

Festiwal rozpocznie się 22 września i potrwa do 24 września. Przestrzeń Państwowej Galerii Sztuki jest doskonałym miejscem do kontemplacji źródłowych dźwięków zaproszonych artystów. Dodatkowo, w ramach 7. edycji, w Teatrze na Plaży zaprezentowana będzie „Art Installation02” – wielowymiarowa instalacja multimedialna Rainera Kohlbergera w formie wieloekranowej projekcji i kwadrofonicznej konstrukcji dźwiękowej.

Open Source Art Festival 2017 to międzynarodowy, trzydniowy festiwal muzyki elektronicznej i eksperymentalnej. Dzięki występom międzynarodowych artystów, OSA Festival po 6 edycjach stał się rozpoznawalny w Europie i przyciąga co roku coraz większe grono miłośników muzyki eksperymentalnej i znawców sztuki współczesnej oraz ruchomego obrazu.

Motywem przewodnim VII edycji festiwalu będzie Światło i Ciemność. Jest to kontynuacja zagadnienia poruszonego w roku 2016. Muzycy zaprezentują pokazy audiowizualne oparte na połączeniu dźwięku ze światłem i ciemnością. Zaproszeni kompozytorzy w swoich pracach posługują się światłem i czynią to w twórczy i innowacyjny sposób. Technologicznej zręczności towarzyszy świadomość estetycznego i krytycznego potencjału nowych mediów, które pozwalają nie tylko przekroczyć granice gatunkowe i stylistyczne, ale także rozświetlić sztukę i muzykę na nowe znaczenia.

 

Open Source Art Festival 2017

  • 22-24 września 2017 r.
  • Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie (pl. Zdrojowy 2)
  • Teatr na Plaży (al. Mamuszki 2)
  • Organizator wydarzenia: Kolonia Artystów
  • Współorganizator: Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie
  • Open Source Art Festival 2017

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...