Kapiści w Sopocie, czyli wykłady w Muzeum Sopotu

Obraz
Fot. źródło: FB Muzeum Sopotu

Wykłady Sopockie to program cyklicznych spotkań o charakterze popularnonaukowym, organizowanym przez Muzeum Sopotu. Najbliższe spotkanie, dotyczące wpływu kapistów na sopockie środowisko artystyczne, we wtorek, 6 lutego. Wstęp jest wolny.

Wykłady odbywających się zazwyczaj w drugi i czwarty wtorek każdego miesiąca (poza lipcem i sierpniem). Prelegentami są zarówno zawodowi naukowcy (historycy, historycy sztuki, archiwiści, kulturoznawcy, socjologowie itd.), jak i pasjonaci historii, kolekcjonerzy, wybitni rzemieślnicy czy badacze. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich wystąpień jest Sopot – zarówno jego historia, jak i teraźniejszość; tradycje, tożsamość, społeczeństwo czy architektura i urbanistyka tego nadbałtyckiego kurortu.

Wstęp na Wykłady Sopockie jest wolny, początek o godz. 17.30.

  • 6 lutego – „Kapiści w Sopocie. Wpływ Józefa Czapskiego, Janusza Strzałeckiego, Jana Cybisa , Artura Nachta-Samborskiego i Piotra Potworowskiego na sopockie środowisko artystyczne” – Andrzej Zagrobelny
  • 20 lutego – „Alternatywny Sopot. Ruchy kontrkulturowe lat 1986-1996” – Artur Kawiński
  • 13 marca – „Kurort w cieniu swastyki” – dr Jan Daniluk
  • 27 marca – „Doktor Benzler…” – Justyna Gibbs 10 kwietnia – „Polskie pensjonaty w Sopocie do 1939 r.” – dr Janusz Dargacz
  • 24 kwietnia – „Życie nocne i przestępcze międzywojennego Sopotu – dr Jan Daniluk 

Muzeum Sopotu
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...