Muzyczne molo na weekend

Publiczność siedzi na ławkach podczas koncertu w muszli na molo
Fot. Fotobank.PL/UMS

Kąpielisko Morskie Sopot zaprasza na kolejne występy w muszli koncertowej. W sobotę i niedzielę, 12 i 13 maja usłyszeć będzie można aż czterech wykonawców. Wstęp jest wolny.

sobota, 12 maja

  • godz. 16.00 – Trzy Korony 2000

W zespole grają: Jerzy Aniszewski, Adam Mielczarek, Janusz Mielczarek, Jacek Leśniewski.

W 1970 r. jeden z liderów zespołu Czerwone Gitary Krzysztof Klenczon postanowił rozpocząć pracę na własny rachunek zakładając grupę Trzy Korony. Zespół nagrał tylko jedną płytę pt. „Dziesięć w skali Beauforta”. Artysta wyjechał do USA, tam ze zmiennym szczęściem próbował kontynuować swoją twórczość. Między innymi bardzo często brał udział w akcjach charytatywnych na rzecz chorych polskich dzieci. Z jednej takiej akcji do domu już nie wrócił. Wypadek samochodowy na przedmieściach Chicago zakończył się dla niego tragicznie. W 2000 r. toruński artysta Jerzy Aniszewski przypomniał światu o nieco zapomnianej twórczości Klenczona zakładając zespół Trzy Korony 2000. Zespół do twórczości Klenczona dołożył wiele swoich kompozycji, oczywiście z zachowaniem stylu i konwencji dawnych Trzech Koron.

  • godz. 17.30 – TKM

Piotr Łuba: głos, gitara – Ukochany Przywódca Ania Stodulska: gitara basowa – Matka Przełożona Jacek Skrzydlak: perkusja, logistyka Maciej Piątek: gitara prowadząca, surowce wtórne

Sopocki zespół znany z przebojów takich, jak „Lafiryndy będą?, „Czemu nie?”, czy "ADHD". To jeden z najbardziej dynamicznych zespołów koncertowych w północnej Polsce. Bez względu na to, czy to mały klub, czy wielki plener, zespół daje prawdziwe niezapomniane show okraszone przewrotnym poczuciem humoru. Autorska różnorodna muzyka potrafi wciągnąć zarówno wyrobionych słuchaczy, jak i ludzi, którzy chcą się po prostu pobawić i „potupać nóżką”. Zespół wystąpi w nowym składzie z gitarzystką basową Anią Stodulską. Najbardziej rockowy pop, najbardziej popowy rock. To właśnie zespół TKM!

niedziela, 13 maja

  • godz. 16.00 – Cotton Wing

Robert Tyszka – śpiew, harmonijka ustna Piotr Augustynowicz – gitara Adam Zagrodzki – perkusja Tomasz Nowik – bas

Trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Koncert Cotton Wing to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Zespół przykłada ogromną wagę nie tylko do profesjonalnego muzycznie wykonania, ale także do szczerości przekazu, w którym liczy się dusza, autentyczność i dobra zabawa. To propozycja klasycznego r&b i mieszanki soulu, funky i gospel. Zaletą zespołu są ich własne kompozycje. Muzycy Cotton Wing koncertują od wielu lat. Pojawiali się na festiwalach: Rawa Blues, Jimiway, Bluesroads, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festiwal, Przeworsk Blues Festiwal i wielu innych.

  • godz. 17.30 – Marcin Stefaniak Quartet

Marcin Stefaniak – saksofonista, absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznych w Katowicach oraz Gdańsku. Założyciel Marcin Stefaniak Trio z którym pod koniec 2017 r. wydał debiutancki album „Unveiling”. Współpracuje z Arkadiuszem Krawielem, wykonując muzykę na saksofon sopranowy i cymbały wileńskie. Ponadto jest członkiem zespołu Jan Konop Big Band.

Kuba Wójcik – gitarzysta, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, stypendysta w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Twórca projektów jazzowych i awangardowych. Jego debiutancka płyta „Minim Experiment – Dark Matter”, uznana została za Debiut Roku 2016 wg Polish Jazz Blog.

Paweł Urowski – kontrabasista, gitarzysta basowy. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Instrumentalnym. Nagrał 18 płyt, w tym album nominowany do Fryderyka 2010, wydany w ramach formacji Dziki Jazz. Ma na koncie współpracę z wieloma artystami. Od kilku lat aktywny na trójmiejskiej scenie muzycznej.

Tomasz Koper – perkusista od lat związany z młodą trójmiejską sceną jazzową. Wraz z zespołami Sekstans oraz Tomasz Chyła Quintet zdobył wiele nagród i wyróżnień na krajowych festiwalach, konkursach i przeglądach zespołów jazzowych. Swobodnie porusza się w różnych stylistykach muzycznych. Obecnie udziela się między innymi w grupach Zgniłość oraz Daniel Hertzov.  

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...