Festiwal „Dwa Teatry” – Sopot największą sceną teatralną w kraju

Fragment plakatu FestiwaluTeatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2018”
Fot. materiały prasowe

29 czerwca rozpocznie się XVIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2018”. Święto teatru radia i telewizji potrwa przez cztery letnie dni, na festiwalu będzie można obejrzeć aż 25 konkursowych spektakli Teatru Telewizji i wysłuchać 27 słuchowisk Polskiego Radia oraz 11 słuchowisk dla dzieci i młodzieży.

W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia uhonorowani zostaną niezwykle zasłużeni dla sceny radiowej i teatralnej artyści: Barbara Krafftówna i Franciszek Pieczka.

Konkursowe spektakle telewizyjne będą oceniane przez jury w składzie: Marek Chowaniec, Jacek Kopciński, Waldemar Krzystek pPrzewodniczący), Michał Kwieciński i Halina Łabonarska. Natomiast konkursowe słuchowiska radiowe oceniać będzie jury: Krzysztof Babicki, Piotr Müldner-Nieckowski, Maria Pakulnis, Włodek Pawlik i Wojciech Tomczyk.

Jury „Dwa Teatry Dzieciom”: Katarzyna Stoparczyk, Agata Skórska, Romuald Wicza-Pokojski.

Po raz pierwszy w konkursie spektakli telewizyjnych zostanie przyznana nagroda honorowa jury młodzieżowego złożonego z przedstawicieli trójmiejskiego ruchu amatorskiego. Jury przystąpi do pracy w składzie: Aleksandra Fiutowska, Antoni Majewski, Kacper Nowaczyk.

Festiwal „Dwa Teatry 2018” w Sopocie przyłącza się do obchodów stulecia Niepodległej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń. Poza głównymi pokazami widzowie będą mogli uczestniczyć w wielu wydarzeniach towarzyszących, w całym Trójmieście (szczegóły w załączniku).

W tym roku pokazy spektakli konkursowych Teatru Telewizji będą się odbywały po raz pierwszy w dwóch salach Multikina w Sopocie, tak, żeby każdy z widzów miał możliwość wyboru seansu. Spektakle Teatru Telewizji będą prezentowane także w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. oraz Gdyńskim Centrum Filmowym.

Uroczysta Gala Festiwalu „Dwa teatry – Sopot 2018” odbędzie się 2 lipca. Transmisja w TVP Kultura i w TVP Gdańsk o godz. 19.00. Retransmisja: 3 lipca TVP 1, godz. 23.30, 4 lipca TVP Polonia, godz. 23.10.

Więcej informacji: Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry – Sopot 2018”

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...