W pewnym domu w Sopocie, czyli jak żyło się dawniej

Karty książeczki dla dzieci „W pewnym domu w Sopocie, czyli jak żyło się dawniej”
Fot. materiały UMS

W podróż w czasie zabiera dzieci najnowsze wydawnictwo przygotowane przez Muzeum Sopotu. Pięknie wydana książeczka z kartami pracy, na których znajdują się różnorodne zadania, zachęca do zabawy, a przy okazji uczy historii.

Książeczka „W pewnym domu w Sopocie, czyli jak żyło się dawniej”, to opowieść o stojącej tuż przy plaży ponadstuletniej willi Claaszenów, w której mieści się obecnie Muzeum Sopotu.

Ale ta opowieść jest wyjątkowa, bowiem o domu i jego mieszkańcach, którymi byli: kupiec Ernst August Claaszen, jego żona Martha, syn Artur, starsza córka Theodora i młodsza Ruth Asta oraz ulubieniec rodziny – buldog francuski o imieniu Bulle, opowiada za pomocą wykreślanek, kolorowanek, krzyżówek, labiryntów… Twórcze zajęcie dla każdego dziecka gwarantowane!

Publikację autorstwa Karoliny Babicz-Kaczmarek i Małgorzaty Gliwińskiej-Radwańskiej (współpraca Maja Radwańska, lat 8) można kupić w Muzeum Sopotu oraz w kubiku kulturalnym na pl. Przyjaciół Sopotu, kosztuje 15 zł.

Zapraszamy do lektury:)

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...