Wystawa i teatr w Dworku

Dworek Sierakowskich w Sopocie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu zaprasza do Dworku Sierakowskich na dwa wydarzenia:

  • „Polskie pejzaże. Wystawa zbiorowa w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości”, do 9 grudnia

Tematem wiodącym ekspozycji przygotowanej w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości będą najpiękniejsze polskie krajobrazy, pejzaże miejskie, wiejskie i przyrodnicze, w tym także marynistyczne. Zaprezentowane zostanie malarstwo, grafiki, rysunki, fotografie, kolaże oraz prace wykonane w technikach indywidualnych. 

  • Daniel Glattauer „N@pisz do mnie” , Teatr przy Stole, 12 listopada, godz. 18.30

Współczesna sztuka Daniela Glattauera opowiada o tym, jak przypadkowa korespondencja dwojga osób przeradza się w wirtualny romans. „N@pisz do mnie” to nie tylko doskonała rozrywka, ale i możliwość wejrzenia w emocjonalność pokolenia osób po trzydziestce. Tekst w przekładzie Anny Wziątek przeczytają aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Marzena Nieczuja Urbańska i Krzysztof Gordon, który jednocześnie sprawuje opiekę reżyserską nad spektaklem. Prezentację dramatu poprzedzi przedmowa teatrologa, opiekuna artystycznego projektu – profesor Małgorzaty Jarmułowicz.

Szczegóły: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...