Posłuchaj mistrzowskich interpretacji

Krzypaczka Agata Szymczewska trzyma instrument
Agata Szymczewska. Fot. materiały prasowe PFK

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza 12 maja na koncert Mistrzowskie Interpretacje. Po raz pierwszy na scenie PFK gościć będzie skrzypaczka Agata Szymczewska oraz altowiolista Volodia Mykytka. Należą oni bez wątpienia do grona wirtuozów o międzynarodowej renomie.

Agata Szymczewska należy do wąskiego grona najwybitniejszych skrzypków, którzy są rozpoznawalni na całym świecie. W 2006 r. otrzymała I nagrodę, Złoty Medal oraz Nagrodę Publiczności TVP Kultura w XIII Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Regularnie występuje na renomowanych scenach w Europie, Azji i obydwu Amerykach, zdobywając uznanie międzynarodowych krytyków, słynnych dyrygentów oraz orkiestr i festiwali, z którymi współpracuje.

Kolejnym solistą zaproszonym przez Maestro Wojciecha Rajskiego jest jeden z najbardziej wszechstronnych i cenionych altowiolistów naszych czasów – Volodia Mykytka. Wraz z Agatą Szymczewską współtworzy Szymanowski Quartet. Otrzymał liczne nagrody w międzynarodowych konkursach, jak i Medal Honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zaangażowanie w uznanie i zachowanie polskiej muzyki i kultury.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. dwie kompozycję Maxa Brucha podwójny Koncert na skrzypce i altówkę op. 88 oraz Serenada na tematy szwedzkich melodii ludowych op. posth.

Jednak to nie wszystkie atrakcje muzyczne, jakie czekają na melomanów Wielką gratką będzie bez wątpienia wykonanie Idylli na smyczki czeskiego kompozytora Leoša Janáčka.

 

Mistrzowskie Interpretacje

  • 12 maja 2019 r., godz. 18.00
  • Sala Koncertowa PFK Sopot

Wykonawcy:

  • Agata Szymczewska – skrzypce
  • Volodia Mykytka – altówka
  • Polska Filharmonia Kameralna Sopot
  • Wojciech Rajski – dyrygent

Bilety: 35 zł normalny, 25 zł ulgowy

Do nabycia online na stronie pfksopot.interticket.pl, w Informacji Turystycznej Sopot oraz na godzinę przed koncertem.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...