Koncert dla Mieszkańców z historią Opery Leśnej w tle

Pełna widownia sopockiej Opery Leśnej. Widok na scenę na której gra orkiestra na tle zdjęcia molo.
Fot. Fotobank.PL/UMS

Na doroczny Koncert dla Mieszkańców zapraszamy 8 września. Tym razem inspiracją dla twórców programu muzycznego wydarzenia stała się Opera Leśna. 110-letnia historia unikatowego sopockiego amfiteatru zostanie opowiedziana ze sceny za pośrednictwem muzyki, która rozbrzmiewała tam od 1909 roku.

UWAGA! WSZYSTKIE BILETY NA KONCERT ZOSTAŁY SPRZEDANE

 

Koncerty dla Mieszkańców od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Dedykowane sopocianom, w podziękowaniu za udany sezon letni, umożliwiają kilkutysięcznej publiczności spotkania z interesującymi artystami i popularnym repertuarem. Tym razem koncert będzie muzyczną wędrówką przez ponad stuletnią historię Opery Leśnej, a w programie znajdą się utwory, które wybrzmiewały z leśnej sceny od początku istnienia amfiteatru. Usłyszymy najbardziej znane arie operowe i przeboje muzyki popularnej.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego, z gościnnym udziałem solistów – Aleksandry Kubas-Kruk i Marcina Bronikowskiego, przypomni arie z popularnych oper „Straszny dwór”, „Halka” i „Hrabina” Stanisława Moniuszki, uwerturę do opery „Fidelio” Ludwiga van Beethovena, „Kuplety Torreadora” z opery „Carmen” Georges’a Bizeta oraz „Walc Musetty” z opery „Cyganeria” Pucciniego. Nie zabraknie również przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, które zdobywały serca publiczności podczas licznych sopockich festiwali piosenki. Usłyszymy m.in.: „Walc Embarras”, „Eurydyki tańczące”,  „O mnie się nie martw”, „Po prostu jestem”, „Ludzkie gadanie”,  „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „C’est la vie – Paryż z pocztówki”, „Szał niebieskich ciał”. Utwory, w nowych aranżacjach autorstwa Irka Wojtczaka, przypomną Gaba Kulka, Natalia Grosiak i Sławek Uniatowski z towarzyszeniem Irek Wojtczak Grupa Trójmiasto. Koncert poprowadzi Artur Orzech.

Koncert dla Mieszkańców odbędzie się w Operze Leśnej, w niedzielę 8 września. Początek o 18.30. Bilety kosztują 12 i 15 zł, a z Kartą Sopocką 5 i 10 zł (bliższe lub dalsze miejsca). Do kupienia w kasie Opery Leśnej, punkcie informacji Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu, a także w sprzedaży elektronicznej na stronie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...