Fot. Szymon Brodziak, czyli jesteś tym, co widzisz

Budynek Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.
Fot. Fotobank.PL/UMS

Państwowa Galeria sztuki w Sopocie zaprasza na wernisaż i wystawę fotografii Szymona Brodziaka, światowej klasy mistrza fotografii czarno-białej.

„Jesteś tym, co widzisz” – to artystyczne credo autora zdjęć, który w tym roku zajął 1. miejsce w światowym rankingu World’s Top 10 Black & White Photographers. Bohaterkami prac wirtuoza czarno-białej fotografii najczęściej są kobiety, których piękno i moc artysta podkreśla poprzez wpisanie modelek w wyszukane, nieoczywiste scenerie.

Ekspozycja w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie przekrojowo prezentuje całą twórczość Szymona Brodziaka. Prace można było wcześniej podziwiać m.in. na wystawie w Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Wystawa poprzedza premierę nowego albumu artysty, pod tytułem „Jesteś tym, co widzisz”.

Wernisaż 19 września o godz. 19.30. Wystawa będzie dostępna od 20 września do 20 października br., od wtorku do niedzieli, w godzinach od 11.00 do 19.00.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...