Od 1 maja wstęp na molo płatny

widok na molo, spacerują nieliczni ludzie
Fot. Fotobank.PL/UMS

Od piątku, 1 maja,  na części drewnianej sopockiego mola będą obowiązywały bilety wstępu. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowaniu dystansu i stosowanie się do poleceń obsługi. Korzystajmy z mola odpowiedzialnie.

Zwykle biletowany wstęp na molo zaczynał się od ostatniej soboty kwietnia. Z uwagi na sytuację w kraju w tym roku termin ten został przesunięty. Jednak nawet w czasach pandemii molo pozostaje jednym z najpopularniejszych obiektów rekreacyjnych, zatem względy bezpieczeństwa przesądziły o decyzji dotyczącej wprowadzenia biletów i kontroli na bramkach. 

Przypominamy, że posiadacze Karty Sopockiej wchodzą na molo bezpłatnie.

Cennik 2020
Na razie w sprzedaży będzie 5 rodzajów biletów:

 • normalny 9 zł
 • ulgowy 4,50 zł
 • rodzinny: 2 dorosłych + 1 dziecko 19 zł
 • rodzinny: 2 dorosłych + 2 dzieci 20 zł
 • rodzinny: 2 dorosłych + 3 dzieci 21 zł

Bilety będą obowiązywały:

 • godz. 8.00-21.00 od niedzieli do czwartku
 • godz. 8.00-23.00 od piątku do soboty

Dodatkowo operator obiektu będzie mógł przywrócić bilety nocne (9 zł w godz. 23.00-8.00) z uwagi na dużą frekwencję, np. w ciepłe i bezdeszczowe noce. W najbliższy weekend bilety nocne nie zostaną wprowadzone.

Bilety będzie można kupić w kasie obiektu (m.in. za pomocą płatności zbliżeniowych), a także online przez stronę Molo w Sopocie (przekierowanie do aplikacji Smart Tour). Dodatkowo będzie działała tzw. szybka bramka, gdzie płacąc zbliżeniowo można wejść na pomost spacerowy w cenie biletu normalnego.

W przypadku dużej frekwencji wejście może być czasowo zamykane.

W stosunku do zeszłego roku ceny wzrosły o 1 zł (wyjątek – ulgowy o 50 groszy), ale podwyżka została zatwierdzona już w styczniu i nie ma związku z kwarantanną. Ostatnia podwyżka cen biletów była w 2017 r.

Ważne: zaostrzone środki bezpieczeństwa
Działanie kas i bramek będzie wiązało się ze specjalnymi zabezpieczeniami, m.in.:

 • obsługa w kasach będzie pracowała za szybami wyposażonymi w system audio do kontaktu z klientami;
 • bileterzy w maseczkach, przyłbicach i rękawiczkach będą kontaktowali się ze spacerowiczami z odległości min. 2 m;
 • wejście na pomost będzie możliwe lewymi bramkami, wyjście z obiektu prawymi;
 • na placu przed kasami i bramkami zostanie oznaczony bezpieczny dystanse w oczekiwaniu na zakup/wejście;
 • w toaletach na głowicy będą płyny dezynfekujące, czyszczenie klamek itp. 

Handel i przystań jachtowa działają, gastronomia musi poczekać
Przystań jachtowa działa już normalnie, jednak nie będzie można korzystać z pryszniców. Od piątku zostanie także wznowiona sprzedaż pamiątek i biżuterii na molo – oczywiście także przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa (dojście do stoisk wyznaczone płotkami, konieczność zachowania dystansu od innych, płatności zbliżeniowe).

Sezonowe punkty gastronomiczne pozostają zamknięte, a trzy całoroczne restauracje działają w ograniczonym zakresie, z ofertą bez konsumpcji na miejscu.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...