„Green Book” w kinie samochodowym w Sopocie

Dwaj mężczyźni w samochodzie. Jeden prowadzi, drugi, czarnoskóry siedzi na tylnym siedzeniu. Uśmiechają się.
Kadr z filmu „Green Book”, w reżyserii Petera Farrellego.

Na parkingu przy Operze Leśnej powstały dwie strefy kina – samochodowe i plenerowe. W każdej z nich ustawiono niezależne, wielkoformatowe ekrany. W strefie plenerowej filmy oglądać będzie można z leżaków, w samochodowej z własnych aut. Start w piątek, 22 maja.

Pierwszy seans filmowy w sopockim kinie plenerowym i samochodowym rozpocznie się w piątek, 22 maja, o godzinie 21.00. Sezon otworzy film reprezentujący amerykańskie kino drogi, zatytułowany „Green Book”, w reżyserii Petera Farrellego. Obraz zdobył ponad 50 nagród i nominacji, w tym ubiegłorocznego Oskara dla najlepszego filmu. To oparta na faktach niezwykła historia przyjaźni wybitnego czarnoskórego jazzmana i jego szofera. Mimo, że film porusza ważne tematy rasizmu i nietolerancji społecznej, jest zabawną historią, która pozostawia widza nie tylko w dobrym nastroju, ale z wiarą i nadzieją. Przed seansem pokazywane będą stare, nastrojowe reklamy wyświetlane niegdyś w kinach samochodowych.

W strefie plenerowej na widzów czekać będzie 150 leżaków, ustawionych w bezpiecznych od siebie odległościach. W kinie samochodowym przed ekranem pomieści się 30 aut. Bilety kosztują 15 zł od osoby (na leżaku) i 30 zł od samochodu. Należy kupić je wcześniej, za pośrednictwem strony Kinosopot. Nie będzie możliwości kupienia biletów na miejscu. 

Ważne informacje dla widzów, którzy wybierają się na premierowy, piątkowy seans:

  • na miejscu nie ma możliwości zaparkowania auta. Wszystkie osoby, które kupiły bilety do strefy plenerowej (na leżaki), które przyjadą samochodami, proszone są o znalezienie parkingu we własnym zakresie.
  • Warto ciepło się ubrać i wziąć ze sobą koc.
  • Wjazd samochodów do strefy kina samochodowego przed piątkowym seansem będzie możliwy od godziny 20.00.
  • Regulamin pokazów dostępny jest na stronie www.kinosopot.pl.
Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...