Program 9. edycji Literackiego Sopotu

Plakat promujący program Literackiego Sopotu. Na seledynowym tle widać białe fragmenty, podarte kawałki papieru.
Fot. materiały Literackiego Sopotu.

Organizatorzy Literackiego Sopotu ogłosili program tegorocznej edycji. Festiwal, po raz dziewiąty, odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia. Motywem przewodnim będzie w tym roku literatura i kultura Kanady.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe będą obowiązywały wcześniejsze zapisy. Spotkania i debaty będą również transmitowane na profilu FB i kanale Youtube. Szczegółowy dzienny program spotkań autorskich, pokazów, wykładów i debat, które odbędą się w ramach dziewiątej edycji, przeczytać można na stronie internetowej Literacki Sopot.

Tematem przewodnim Literackiego Sopotu 2020 będzie literatura i kultura Kanady. Zaproszenie na festiwal przyjęli wybitni kanadyjscy autorzy i autorki: Patrick de Witt, Michael Crummey, Madeliene Thien, David Szalay, Esi Eduygan. W tym roku debaty dotyczyć będą m.in. roli mediów, zmian klimatu, ochrony środowiska. Odbędzie się debata poświęcona Marshallowi McLuhanowi i współczesnym mediom, w której weźmie udział m.in. Andrew McLuhan. Na festiwalu będą poruszane także kwestie praw człowieka i traktowania w Kanadzie rdzennej ludności tego kraju. 

Festiwal Literacki Sopot jest organizowany od 2012 roku. Tematem wiodącym każdej edycji jest literatura i kultura wybranego kraju. Do tej pory odbyły się edycje polska, skandynawska, rosyjska, czeska, izraelska, hiszpańska, francuska i brytyjska. Każdego roku na debaty i spotkania autorskie z czytelnikami przyjeżdżają do Sopotu znakomici goście - największe nazwiska europejskiej i światowej literatury. W Sopocie gościliśmy m.in. Etgara Kereta, Jeffreya Archera, Erica-Emanuela Schmitta, Philippe'a Bessona, Zadie Smith. Dwukrotnie, w 2016 i 2018 roku z czytelnikami w Sopocie spotkała się Olga Tokarczuk.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...