Inauguracja Lata Teatralnego Sopot 2020 w Teatrze Atelier

Muzycy z różnymi instrumentami stoją na scenie
Bum Bum OrkeStar. Fot. Mikołaj Starzyński

We wtorek, 14 lipca, Teatr Atelier po raz pierwszy w tym sezonie otworzy szeroko drzwi i zaprosi pierwszych widzów na widownię. Sopockie Lato Teatralne rozpocznie Justyna Szafran z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

Artystka już dawno spotkała się z twórczością patronki Atelier. Od czasu premiery spektaklu „Nie żałuję” w reżyserii Jerzego Satanowskiego w Teatrze Atelier, minęły 22 lata! Szafran stawiała wtedy pierwsze kroki na teatralnej scenie. Po ogromnym sukcesie na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej dostała propozycję wystąpienia ze wspaniałymi muzykami: Zbigniew Wegehaupt, Henryk Miśkiewicz, Wojciech Zieliński i Paweł Perlinski. W spektaklu śpiewała u boku Ewy Błaszczyk, Marzeny Trybały, Barbary Dziekan, Marka Richtera, Mirka Czyżykiewicza i Andre Ochodlo.  

– Dużo się nauczyłam od tych wybitnych osobowości. Szczególnie od Jurka Satanowskiego – mówi Justyna Szafran. – Wracam po latach do tych kompozycji. Czuję potrzebę ponownego zmierzenia się z wyjątkowymi utworami... Jurkowo-Agnieszkowymi. Po wielu przejściach życiowych inaczej je widzę, słyszę... Ten koncert to swego rodzaju powrót do przeszłości.

Podczas recitalu „Nie ma” usłyszymy piosenki z płyty „Dziękuję za świat” w nowych aranżacjach Rafała Karasiewicza i Kuby Olejnika i dojrzałych interpretacjach Justyny Szafran. Będzie także jeden zupełnie premierowy utwór. Nieznany wiersz Agnieszki Osieckiej, do którego muzykę napisał Kuba Olejnik.

Zespół w składzie:

  • Justyna Szafran – śpiew
  • Rafał Karasiewicz – piano
  • Kuba Olejnik – kontrabas

Stylizacja i kostiumy: Anna Grygier, City Code
Aranżacje: Rafał Karasiewicz, Kuba Olejnik

 

Koncerty i spektakle

Podczas jubileuszowych XV Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską (19 lipca-2 sierpnia), Atelier przygotowało dla Państwa niespodziankę w postaci dwóch koncertów w Operze Leśnej. W tym wyjątkowym miejscu zagrają: Bum Bum OrkeStar i KROKE, a 25 lipca odbędzie się premiera koncertu z pieśniami Itzika Mangera w wykonaniu André Ochodlo & The Jazzish Company. Następnie podczas MSzKŻ sopocka widownia będzie miała szansę wziąć udział w dwóch recitalach Alony Szostak, której akompaniować będzie Lena Minkacz.

Od 5 do 9 sierpnia odbędą się koncerty uczestników i uczestniczek II etapu Konkursu na interpretację piosenek Agnieszki Osieckiej.

Poza tym w repertuarze znalazł się premierowy spektakl „Fałsz” (reż. André Hübner-Ochodlo), jak również występy fantastycznych gwiazd polskiej estrady, a wśród nich: Stanisław Soyka, Magda Umer, Hanna Banaszak, Katarzyna Żak, Mirosław Czyżykiewicz, Piotr Machalica, Natalia Sikora, Krystyna Stańko, Shandy & Eva i Arkadiusz Brykalski.

Więcej informacji na stronie Teatru Atelier i na profilu Teatru Atelier na Facebooku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...