Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!

Dwoje ludzi w maseczkach ogląda wystawę fotografii. Na sztalugach widać zdjęcia kotów, na ścianach psów.
Fot. materiały prasowe Sopoteki

Do końca września można w Sopotece oglądać wystawę dyplomową Maksymiliana Kacperskiego „Braci mniejszych nie kupuj, adoptuj!". Wszystkie sfotografowane zwierzęta pochodzą ze schroniska Sopotkowo.

Celem ekspozycji jest pokazanie zwierząt różnego gatunku i wielkości, które z różnorodnych przykrych lub w brutalnych okolicznościach trafiły do schroniska. Wystawa dyplomowa, to miesięczne starania, i wizyty z aparatem u zwierząt w celu uświadomienia ludziom ile zwierzęta znaczą dla nas oraz dlaczego nie warto ich kupować a właśnie adoptować. Wszystkie sfotografowane psy i koty pochodzą z sopockiego schroniska.

- Od dzieciństwa moje życie potrzebowało mieć bratnią duszę obok siebie. W pewnym momencie uświadomiłem sobie, że nie wszyscy wiedzą, jak wiele może dać nam zwierzę, często więcej, niż potrafi dać drugi człowiek. Będąc kiedyś w sopockim schronisku dla psów Sopotkowo zobaczyłem samotność z perspektywy zwierzęcia - mówi Maksymilian Kacperski, autor prac.

Schronisko oraz wolontariusze starają się ze wszystkich sił zapewnić zwierzętom dobre warunki do życia oraz zwiększyć szansę na adopcję i znalezienie nowego domu. W zamyśle autora zdjęć wystawa ma wzmacniać świadomość i wrażliwość społeczną, bo dzięki temu problem bezdomności oraz złego traktowania zwierząt systematycznie się zmniejsza.

Więcej informacji o pomyśle i samej wystawie znaleźć można w mediach społecznościowych na stronie internetowej, a także na profilach Instagram i Facebook Maksymiliana Kacperskiego.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...