Sopocki Teatr Tańca zaprasza na „7 pieczęć”

Aktorzy na scenie podczas spektaklu
Fot. Adam Joachimowski

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na premierę online metafizycznego spektaklu inspirowanego filmem Ingmara Bergmana „7 pieczęć”. Spektakl zobaczyć będzie można w niedzielę 27 grudnia 2020 o godz. 18.00.

Punktem wyjścia realizacji spektaklu jest film Ingmara Bergmana z 1957 r. pt. „Siódma pieczęć”. Przełamanie siódmej pieczęci według Apokalipsy św. Jana oznaczało moment, w którym rozpoczyna się czas ostateczny, w którym Bóg oddziela dobro od zła, po czym zsyła na umiłowaną przez siebie ziemię śmierć i zagładę.

Bohater – Rycerz powracający z wyprawy krzyżowej, w obliczu apokalipsy, traktuje swoją podróż jako drogę do poznania prawd ostatecznych. Ponieważ życie naokoło wydaje się pozbawione sensu, a Bóg milczy, Rycerz gotów jest zapytać o to spotkaną po drodze postać Śmierci. Śmierć decyduje się podjąć jego wyzwanie i zagrać z nim w szachy, na jednej szali kładąc tajemnicę istnienia, na drugiej – życie Rycerza i jego bliskich.

W spektaklu podczas zadumy i refleksji nad partią szachów padną pytania dotyczące istoty życia, istnienia Boga, samotności człowieka, kryzysu wiary, uczuć i więzi miedzy ludzkich. Rycerz prowadzić będzie werbalny oraz ekspresyjno-ruchowy dyskurs z samym sobą, dotyczący filozoficznych moralnych rozterek, metafizycznej tajemnicy istnienia.

„7 pieczęć”

  • scenariusz, reżyseria (inspirowane dziełami Ingmara Bergmana) – Jacek Krawczyk
  • choreografia, kreacje aktorskie, taniec – Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Grzegorz Sierzputowski, Aleksandra Foltman, Róża Kołoda, Wiktoria Rudnik
  • muzyka – Mariusz Noskowiak
  • światło – Mateusz Gierc
  • wizualizacje – Łukasz Boros
  • scenografia – Jacek Krawczyk
  • kostiumy - STT
  • realizacja filmu – Piotr Czarnecki

Bilety na Interticket

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...