Szczepienia dla seniorów

Fot. materiały promocyjne

Trwa rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 i 70 lat. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Do zgłoszenia się na szczepienia seniorzy nie potrzebują żadnego skierowania od lekarza. Ważne jednak, by wcześniej wypełnić kwestionariusz z pytaniami weryfikującymi, czy można poddać się szczepieniu. Kwestionariusz dla pacjenta można pobrać poniżej lub z oficjalnej strony Szczepimysię.pl. Szczepienia są dla wszystkich bezpłatne.

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco. Już od 15 stycznia każdy, kto skończył 18 lat, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla danej grupy – przyjdzie e-mail. Uwaga! Zgłoszenie chęci zaszczepienia się nie jest równoznaczne z zarejestrowaniem się. W odpowiednim momencie trzeba będzie ustalić konkretny termin i miejsce szczepienia.

Jak się można zarejestrować

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (osoby powyżej 80. i 70. roku życia), masz takie możliwości zapisu na szczepienie:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość, nie ma rejonizacji. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ nr tel. 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim osobiście lub telefonicznie. 

Punkty szczepień w Sopocie:

1. Brodwino Maria Łukaszewicz, ul. Kolberga 7, tel. 58 551 96 67

2. Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA, ul. Polna 64, tel. 58 585 88 00 wew. 9

3. Kardiotel, Poradnia POZ, ul. Jana z Kolna 35, tel. 690 645 913  

4. Centrum Medyczne SOPMED, ul. Chrobrego 6/8, tel. 58 555 26 67

5. NZOZ MARMED, Poradnia lekarza rodzinnego, ul. Mokwy 7/1, tel. 58 551 01 36 (punkt będzie przyjmował najwcześniej od 8 lutego)

6. NZOZ Jedynka, Poradnia POZ, ul. Kolberga 7, tel. 797 060 133

7. Szpital tymczasowy w Sanatorium MSWiA, ul. Bitwy pod Płowcami 63-65, tel. 786 992 409  

 

Dowóz dla osób z ograniczeniami ruchowymi

Ważne! Jeżeli potrzebujesz pomocy w dotarciu na szczepienie na terenie Sopotu, pamiętaj, żeby podczas rejestracji koniecznie zgłosić to w punkcie szczepień, do którego będziesz dzwonić!

Jeśli z jakichś przyczyn nie zgłosiłeś tego podczas rejestracji, skontaktuj się z koordynatorem:

  • 609 680 956, od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00-16.00 (telefon TYLKO w sprawie dowozów; dzwoniąc podaj: imię i nazwisko, termin umówionego wcześniej szczepienia i nazwę punktu w Sopocie, w którym jesteś zarejestrowany na szczepienie)
  • e-mail: koordynator.szczepien@sopot.eu (całodobowo)

Osoby uprawnione do dowozu do punktów szczepień na terenie Sopotu:

  • osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
  • osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

 

    4. Wyślij SMS na numer 664 908 556

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Sprawdź szczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij.

Jeżeli jesteś w grupie objętej szczepieniami, jednak w Twojej okolicy nie ma już dostępnych wolnych terminów, możesz wypełnić formularz zgłoszenia. Dostaniesz informację, gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy.

Tu wypełnisz formularz

 ***

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są na stronie Szczepimy się/punkty szczepień

Przed szczepieniem wypełnij kwestionariusz

Przed szczepieniem przeciw COVID-19 każdy powinien wypełnić Kwestionariusz dla pacjenta (do pobrania poniżej lub z oficjalnej strony Szczepimysię.pl). Jeżeli odpowiedź na którekolwiek z zawartych tam pytań będzie pozytywna, szczepienie przeciw COVID-19 powinno zostać odroczone. Na szczepienie należy zgłosić się wtedy, gdy wszystkie odpowiedzi na pytania będą negatywne. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem realizującym szczepienia.

Szczepienia osób leżących w miejscu zamieszkania

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień, wystarczy zadzwonić do swojej poradni POZ/Punktu szczepień, gdzie uzyskają Państwo dalsze szczegółowe informacje.

Lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej potwierdzą, że pacjent potrzebuje szczepienia w domu.

Na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie można zarejestrować się telefonicznie lub przez internet.

Liczy się bezpośredni kontakt z własną poradnią POZ/Punktem szczepień lub pielęgniarką.

 

Źródło: www.gov.pl

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...