Muzyczne spotkanie z rodziną Bachów

Portret czterech mężczyzn z rodziny Bachów.
Fot. materiały PFK Sopot

Polska Filharmonia Kameralna Sopot Maestro Wojciech Rajski zaprasza 25 kwietnia 2021 o godz. 18.00 na muzyczne spotkanie z rodziną Bachów. Koncert będzie można oglądać online.

Podczas koncertu, który będzie dostępny na profolu FB Polska Filharmonia Kameralna Sopot, zabrzmią utwory Johanna Sebastiana Bacha oraz jego dwóch synów – najstarszego  Wilhelma Friedemanna Bacha, uważanego przez ojca za najzdolniejszego oraz Carla Philippa Emanuela Bacha.

Solistą koncertu będzie wiolonczelista Krzysztof Karpeta, Polską Filharmonię Kameralną Sopot poprowadzi Maestro Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki.

Wykonawcy

Krzysztof Karpeta, wiolonczela
Marta Niedźwiecka, pozytyw organowy
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
Andrzej Kosendiak, dyrygent.

Program:

1. S. Bach Die Kunst der Fuge BWV 1080 Contrapunctus 1*
2. Ph. E. Bach Symphony for strings h-moll Wq 182/5
3. S. Bach Die Kunst der Fuge BWV 1080 Contrapunctus 2*
4. C. Ph. E. Bach  Cello concerto A dur Wq 172
5. S. Bach Die Kunst der Fuge BWV 1080 Contrapunctus 6 "Alla Francese"*
6. F. Bach Symphony F-dur "Il filosofo". 

Rodzina Bachów od pokoleń zawodowo zajmowali się muzyką i przez blisko dwieście lat miała istotny wpływ na kształtowanie historii muzyki. Wywodziło się z niej ponad 50 znanych muzyków i kilku ważnych kompozytorów, z których bez wątpienia największe uznanie zdobył Jan Sebastian Bach. Był głównym przedstawicielem epoki baroku, który oprócz komponowania (napisał pod 1000 utworów), uczył się gry na skrzypcach, klawesynie i organach. Również jego dzieci wykazywały muzyczne talenty. Największą karierę po ojcu - Janie Sebastianie - zrobili jego najstarsi synowie, Wilhelm Friedemann (Bach drezdeński) oraz Carl Philipp Emanuel (zwany Bachem berlińskim), który na przełomie XVIII i XIX wieku był sławniejszy niż jego ojciec.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...