„Miasto Seniora” nowy projekt Biblioteki Sopockiej

Grupa seniorów na spotkaniu autorskim w bibliotece
Fot. materiały Biblioteki Sopockiej

Spotkania z ekspertami, spacery po Sopocie, zajęcia mindfulness, taneczne, a także warsztaty i debaty – Biblioteka Sopocka przygotowuje projekt „Miasto Seniora”. Bezpłatne zajęcia dla sopockich seniorów rozpoczną się z początkiem kwietnia. Inauguracja projektu 29 marca.

Miasto Seniora to największy tego typu projekt w ciągu ostatnich kilku lat. Jest odpowiedzią na potrzeby dojrzałych mieszkańców Sopotu, którzy poszukują różnych form aktywności: od jogi i tańca, przez spacery aż po mindfulness i ćwiczenia oddechowe. Celem projektu jest edukacja i budowanie świadomości na temat profilaktyki zdrowia, dobrego odżywiania, radzenia sobie ze stresem, budowania relacji. 

Inauguracja projektu „Miasto Seniora” będzie miała miejsce we wtorek, 29 marca, o godz. 12.00 w Sopotece. Pierwsze zajęcia już na początku kwietnia. Będą to m.in. wykłady na temat tego, jak żyć długo i zdrowo, warsztaty z obsługi czytników e-książek, warsztaty origami, spotkania m.in. z dietetyczką, psycholożką, geriatrą i psychogerontologiem, a także zajęcia na temat bezpieczeństwa z ekspertami z komendy policji w Sopocie.  

Partnerzy projektu: Muzeum Sopotu, MOPS Sopot, Komenda Miejska Policji w Sopocie, Smak Słowa, inkBOOK.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...