Aktualności

Worki na odpady budowlane i zielone – ważne zasady

Selektywna zbiórka odpadów oraz utrzymanie czystości w mieście to wspólny cel zarówno służb odpowiedzialnych za porządek oraz mieszkańców miasta. Wiedza o segregowaniu odpadów jest coraz większa i takie zbieranie śmieci w naszych domach staje się powoli powszechnym zachowaniem. Sopot jest też jednym z nielicznych miast, w którym mieszkańcy mogą raz do roku otrzymać worek, tzw. big bag, na odpady budowlane powstające w trakcie  remontów mieszkań, domków jednorodzinnych.

Gala nagrody „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód"

Zwycięzców I edycji konkursu „Okulary ks. Kaczkowskiego. Nie widzę przeszkód”, poznamy w piątek, 20 września, o godz. 19.00 w Sopocie. Gala finałowa odbędzie się w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Kameralnej.

Sopot uhonorowany Lodołamaczami 2019

Opera Leśna z Lodołamaczem za przyjazną przestrzeń oraz Krystyna Kalańska ze Środowiskowego Domu Samopomocy z wyróżnieniem w kategorii Lodołamacz Specjalny – oto sopoccy laureaci XIV edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze. Regionalna Gala konkursu Lodołamacze 2019 odbyła się 16 września w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy.

Mobilne punkty do głosowania na BO

Z uwagi na trudne warunki pogodowe – niską temperaturę, silny wiatr i opady deszczu we wtorek 17 września mobilne punkty do głosowania na Sopocki Budżet Obywatelski po godz. 16 nie zostaną uruchomione.

Open Source Art Festival 2019

Open Source Art Festival 2019 rozpocznie się 20 i potrwa do 22 września. To cykl koncertów zaawansowanej muzyki elektronicznej i projektów multimedialnych. Podczas trzech dni wystąpią artyści z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, a także przedstawiciele lokalnej sceny muzycznej. Koncerty i pokazy odbędą się w Państwowej Galerii Sztuki, instalacje i pokazy filmowe w Sopot Centrum.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...