Kulturalny Sopot

Historia Opery Leśnej – wystawa i spacer z przewodnikiem

Opera Leśna w Sopocie to jeden z najpiękniejszych obiektów amfiteatralnych w Europie, którego historia sięga 1909 r. Teraz jej bogate i ciekawe dzieje pokaże otwierana 9 września 2017 r. wystawa plenerowa na terenie obiektu.

Szwedzka orkiestra dęta w Sopocie

Orkiestra dęta ze szwedzkiego, partnerskiego miasta Karlshamn będzie gościć w Sopocie 1 i 2 września. W planach szwedzkich muzyków są dwa koncerty w muszli na molo (wstęp jest wolny), a także przemarsz ulicą Bohaterów Monte Cassino.

Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli

Kolejny koncert VI Wieczorów Muzycznych u św. Andrzeja Boboli Sopot 2017 odbędzie się w poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 19.00. Wstęp jest wolny.

Razem zrobimy więcej, czyli Koncert dla Kaszub

Zapraszamy na koncert, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom Kaszub, których gospodarstwa i domy zostały zniszczone przez wichurę kilkanaście dni temu. Koncert odbędzie się w sopockim klubie Sfinks700 w czwartek, 31 sierpnia, o godz. 19.00. Bilety kosztują 20 zł.

Koncert dla Mieszkańców

Sopocka Opera Leśna tym razem rozbrzmiewać będzie muzyką patriotyczną. Doroczny Koncert dla Mieszkańców odbędzie się pod hasłem „150 lat Towarzystwa Gimnastycznego Sokół”. Organizacja, jak sama nazwa wskazuje, propagowała sport, tężyznę fizyczną i zdrowy styl życia. Jej członkowie popularyzowali wszelkie odmiany sportu, hołdując ideom olimpijskim, pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Ważnym celem towarzystwa było również podtrzymywanie świadomości narodowej i krzewienie patriotyzmu, zwłaszcza w czasie zaborów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...