Sopot dla seniorów

Wakacje Seniora z Państwową Galerią Sztuki

Na różnorodne zajęcia teoretyczne i praktyczne zaprasza seniorów Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie. Czas od 21 do 25 sierpnia wypełnią wykłady i warsztaty z różnych dziedzin sztuki. Obowiązują zapisy.

Pudełko Życia – seniorze, zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Sopockie Pudełko Życia to niewielkie opakowanie, które zazwyczaj przechowuje się w lodówce, opatrzone specjalną naklejką, z kartą informacyjną w środku, z danymi potrzebnymi do sprawnego przeprowadzenia akcji ratunkowej: o schorzeniach, uczuleniach czy zażywanych lekach, a także kontakt do najbliższej rodziny. Takie niewielkie pudełko może uratować życie, to szczególnie ważne w przypadku osób niesamodzielnych lub mieszkających samotnie.

Opieka dzienna dla osób starszych z zaburzeniami pamięci

W malowniczej części Górnego Sopotu mieści się niezwykły dom otoczony ogrodem. To miejsce, w którym wspólnie spędzają czas osoby starsze z zaburzeniami pamięci, w tym z chorobą Alzheimera. Uczestnicy objęci są całodzienną opieką od poniedziałku do piątku. Wykwalifikowany personel prowadzi zajęcia terapeutyczne według planu wspierająco-aktywizującego, opracowanego indywidualnie dla każdego uczestnika. Są m.in. zajęcia terapeutyczne, trening pamięci i koncentracji, zajęcia plastyczne, kulinarne i kulturalne.

Emeryci wciąż aktywni

Pomoc osobom starszym, często samotnym, niepełnosprawnym potrzebującym wsparcia i opieki – oto priorytety działalności Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sopocie.

Dom Sąsiedzki Broadway zaprasza na dzień otwarty

W filii nr 7 Broadway Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie działa Dom Sąsiedzki, który 6 czerwca 2017 r. o godz.17.00 zaprasza na dzień otwarty. Wstęp jest wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...