Sopot dla seniorów

Przyjdź, zobacz, zostań z nami!

Zapraszamy na Dni Wolontariatu Domu Pomocy Społecznej w Sopocie. Od 18 do 26 kwietnia, w DPS i bibliotekach zaplanowano m.in. rozmowy o wolontariacie senioralnym, panel dyskusyjny z wolontariuszami udzielającymi się za granicą, a także pokazy filmów o wolontariacie.

Reaktywował się klub seniora z osiedla Mickiewicza

Po dwóch latach przerwy seniorki, które w sopockim Domu pomocy Społecznej spotykały się w takim klubie, wznawiają swoją działalność. W planach mają wycieczki, spotkania, wyjścia do kina. Panie liczą, że dołączą do nich nowi klubowicze.

Spotkajmy się na Sopockich Targach Seniora

Stoiska z ofertami produktów i usług przyjaznych seniorom, bezpłatne badania, warsztaty i pokazy, a na zakończenie potańcówka – to tylko część propozycji na wyjątkowy weekend. 14 i 15 kwietnia w Hali 100-lecia Sopotu odbędzie się 8. edycja Sopockich Targów Seniora. Wstęp oraz udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Co warto wiedzieć o Domu Pomocy Społecznej?

Rehabilitacja i rekreacja – oto, co najbardziej interesuje przyszłych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Sopocie.

Ankiety i kasetki na leki wśród sopockich seniorów

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie rozpoczął wśród osób objętych taką formą pomocy badanie jakości usług opiekuńczych. Ankieterzy odwiedzą wybraną wcześniej grupę sopockich seniorów, będą również przekazywali specjalne kasetki na leki oraz ulotki na temat różnych form wsparcia oferowanych seniorom przez miasto.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...