Fundusze europejskie

Na spacery i dla rowerzystów

Mieszkańcy i goście mają w Sopocie wyjątkową możliwość korzystania z pięknych naturalnych terenów zielonych. Umożliwienie dostępu do ciekawych i cennych przyrodniczo terenów oraz ochrona ich bogatej bioróżnorodności jest celem realizowanego w latach 2016-2019 projektu pn. „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczanie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach województwa pomorskiego poprzez budowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny oraz zagospodarowanie i zwiększenie bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo w Ustce i w Sopocie”. W 2018 r. nowy wygląd zyskały trzy miejsca.

Ochrona cennych obszarów przyrodniczych w Sopocie

Od kwietnia 2016 r. w Sopocie realizowany jest projekt pn. „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczanie obszarów cennych przyrodniczo w uzdrowiskach województwa pomorskiego poprzez budowę infrastruktury ukierunkowującej ruch turystyczny oraz zagospodarowanie i zwiększenie bioróżnorodności na terenach cennych przyrodniczo w Ustce i Sopocie”. Projekt otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach działania 11.4 Ochrona różnorodności biologicznej.

ArtInkubator i biblioteka dla rodzin – zapraszamy na piknik artystyczny i prezentację projektu

Trwają prace budowlane i adaptacyjne zabytkowego zespołu willowo-parkowego przy ul. Jakuba Goyki 1-3 w Sopocie. Powstanie tam ArtInkubator, czyli przestrzeń łącząca sale wystawiennicze, pracownie udostępniane na określony czas artystom, punkt widokowy, przestrzeń restauracyjną oraz nowoczesna biblioteka. Odrestaurowana przestrzeń parkowa, otaczająca dwa zabytkowe budynki, uzyska nowe przestrzenie z przeznaczeniem na plenerowe działania artystyczne, wydarzenia dla mieszkańców Sopotu oraz działania programowe biblioteki. 16 września 2018 r., podczas pikniku artystycznego na Placu Mancowym, będzie można dowiedzieć się więcej o inwestycji i działalności ArtInkubatora i Biblioteki Sopockiej, a także posłuchać koncertu jazzowego czy wziąć udział w warsztatach artystycznych.

Sopocki kościół Gwiazda Morza przejdzie gruntowną restaurację

Ponad 9,2 mln złotych kosztować będą prace remontowe i konserwatorskie w sopockim kościele pw. NMP Wniebowziętej – Gwiazda Morza. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 5,2 mln złotych. 1 mln złotych na ten cel przekazało miasto Sopot, pozostała kwota to środki własne parafii.

Nowe ronda w Sopocie – będzie bezpieczniej

Będą zmiany na skrzyżowaniach u zbiegu ulic Wejherowskiej i Kraszewskiego oraz ulic Wejherowskiej i Obodrzyców. 30 lipca rozpoczną się tam prace związane z budową rond. Inwestycja o wartości 11 mln zł powinna zakończyć się do marca przyszłego roku.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...