Sopocianie dla hospicjum

Żonkile rosnące na polanie
Fot. Freepik

W tym roku inauguracja Pól Nadziei przypada w sobotę, 1 października, natomiast my zapraszamy sopocian i przyjaciół do wspólnego spotkania w niedzielę, 2 października przy kościele św. Jerzego od 9.00 do 16.00.

Sopocianie dla hospicjum jest to drugie spotkanie, podczas którego zachęcamy do odbioru kilku cebulek żonkili i posadzenia ich w domu lub ogrodzie na znak solidarności z Pomorskimi Hospicjami.

Cebulki przekazywane są bezpłatnie, a naszą prośbą jest zrobienie i przesłanie zdjęcia sadzonki na podany na karteczce adres (wolontariathosp@caritas.gda.pl).

Dlaczego sadzimy żonkile? Są one symbolem triumfu poświęcenia nad egoizmem oraz życia nad śmiercią. Na wiosnę, gdy zakwitną, wspólnie będziemy cieszyć się na Wielkim Finale i szerzyć informację na temat działania takich miejsc jak hospicja domowe, stacjonarne oraz o tym, czym jest opieka paliatywna.

O godz. 12.00 wspólnie zasadzimy żonkile przy Pomniku Misia Wojtka w Sopocie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...