Sopot dostępny

Jeżeli potrzebujesz pomocy – zadzwoń

10 września obchodzony jest Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Jak ważne jest mówienie o tym problemie, pokazują wciąż rosnące statystyki samobójstw i prób samobójczych, notowanych szczególnie wśród młodych ludzi. Przedstawiamy telefony i adresy miejsc w Sopocie, gdzie można uzyskać pomoc.

Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie z organizacjami społecznymi

Wrześniowa edycja Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania zapowiada się wyjątkowo. Będzie to idealna okazja do spotkania z sąsiadami, przyjaciółmi i rodziną w niezapomnianej atmosferze, którą stworzy blisko 40 organizacji pozarządowych i miejskich instytucji. 17 września, w godz. 11.00-15.00, na górnym tarasie Stadionu Leśnego, najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy wydarzenia znajdą wiele atrakcji.

Zmiana lokalizacji punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej

Nieodpłatne porady prawne są udzielane w budynku Urzędu Miasta w Sopocie przy ul. Kościuszki 25/27 – parter, pokój nr 6.

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie

Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji oraz Pomorska Koalicja na rzecz Zdrowia Psychicznego zaprasza mieszkańców oraz turystów na obchody Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbędą się we wrześniu 2023 r. w Trójmieście. Inaugurację obchodów, czyli Festyn Tolerancji w Sopocie, poprzedzi Marsz po Godność, który ruszy 10 września o godz. 11.30 sprzed Kościoła pw. św. Jerzego i przejdzie ul. Bohaterów Monte Cassino do skweru Kuracyjnego. Festyn trwać będzie w godz. 12.00-15.00.

Pokój do opieki wytchnieniowej w sopockim DPS

W Domu Pomocy Społecznej w Sopocie przy ul. Mickiewicza 49 oddany został do użytku drugi pokój opieki wytchnieniowej. Z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy Sopotu sprawujący bezpośrednią opiekę nad bliskimi osobami w podeszłym wieku lub przewlekle chorymi. Profesjonalna opieka wytchnieniowa będzie świadczona przez całą dobę. Planowane są też kolejne takie miejsca. Następny punkt opieki wytchnieniowej, przy ul. Haffnera, zostanie uruchomiony jesienią.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...