Sopot dostępny

Wsparcie asystenta dla osób z niepełnosprawnościami

Od prawie 4 lat w sopockim MOPS asystent wspiera osoby z niepełnosprawnościami. Dla osób mniej samodzielnych to ważna pomoc w codziennym funkcjonowaniu. W ramach programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” kolejne osoby, w tym również obywatele Ukrainy, mogą liczyć na usługi asystenckie.

Bezpłatne wsparcie prawne dostępne w Sopocie również dla turystów

Nie tylko mieszkańcy Sopotu, ale również osoby odwiedzające Sopot w sezonie wakacyjnym mogą skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją. Na pomoc prawnika czy też doradcy obywatelskiego mogą liczyć turyści np. w przypadku nagłych zdarzeń losowych.

Gdzie jest najlepsza plaża w Polsce? Oczywiście w Sopocie!

Sopocka plaża przy wejściu nr 23 zwyciężyła w rankingu na najbardziej funkcjonalną i dostępną plażę, zdobywając prestiżowy certyfikat dostępności na sezon letni 2022. Certyfikat to wynik udziału naszego miasta w programie „Plaże dla Wszystkich”.

Opiekujesz się osobą niesamodzielną? Skorzystaj z opieki wytchnieniowej

Opieka wytchnieniowa to możliwość chwilowego odciążenia osoby, która zajmuje się bliskim wymagającym stałej opieki. Do skorzystania z tej bezpłatnej formy wsparcia zachęca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Oferta skierowana jest do opiekunów dzieci lub osób dorosłych posiadających odpowiednie orzeczenie o niepełnosprawności.

Zmiany harmonogramu pracy PZON w Sopocie

Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Gdyni informuje, że mieszkańcy Sopotu od 13 czerwca do 30 września będą obsługiwani tylko w poniedziałki.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...