Sopot dostępny

Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Mieszkańcy Sopotu, którzy nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, mogą skorzystać z darmowych porad. Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego wraz z mediacją działa zaprasza do kontaktu mailowego lub telefonicznego, by umówić się na poradę.

Laureaci konkursu „Wolontariat. Aktywni w Sopocie 2021” oraz organizacja pozarządowa roku 2021

Podczas Gali Sopockiego Wolontariatu 2021 r. w Teatrze Atelier poznaliśmy wyjątkowych wolontariuszy działających w różnych obszarach życia społecznego, jak również osoby i miejsca, które szczególnie dbają o rozwój wolontariatu, stwarzając ku temu wzorcowe warunki.

10 grudnia – Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

By podkreślić wagę podpisanej 10 grudnia 1948 r. Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, co roku, od 73 lat, obchodzony jest tego dnia Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Związek Miast Polskich zaprasza miasta do celebrowania tego święta, Sopot również włącza się do działań pokazując, że równość, integracja i niedyskryminacja, czyli podejście do rozwoju oparte na prawach człowieka, jest bardzo ważne.

Gala Sopockiego Wolontariatu 2021 

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do Sopotu powraca Gala Wolontariatu. Święto wolontariuszy i wolontariuszek odbędzie się 14 grudnia o godz. 17.00 w sopockim Teatrze Atelier (al. Mamuszki 2).

Skorzystaj z zajęć na pływalni

Kryta Pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie (ul. Haffnera 57) zaprasza osoby z niepełnosprawnościami oraz o szczególnych potrzebach do korzystania z zajęć na basenie, prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...