Jak znaleźć pracę – Urząd Pracy przygotował szkolenia dla cudzoziemców

Budynek Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie
Fot. Anna Rezulak/KFP/UMS

W Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie odbędzie się cykl szkoleń przygotowanych dla uchodźców przez Powiatowy Urząd Pracy z Gdyni. Mowa będzie m.in. o tym, jak bezpiecznie szukać pracy w Polsce, czy jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Rekrutację uczestników poprowadzi doradca zawodowy z CWU oraz asystenci międzykulturowi sopockiego MOPS. Każde ze spotkań zaplanowane jest na 2 godziny. Wielkość grup to maksymalnie 25 osób.

– Możliwość podjęcia pracy, a co za tym idzie większa samodzielność jest bardzo ważna dla przebywających w Sopocie uchodźców – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Nikt nie wie, jak długo potrwa wojna w Ukrainie. Część naszych gości podejmuje decyzję, że Polska, Sopot będą ich domem na dłużej, albo nawet docelowo. Dlatego tak ważne jest, by Ukrainki – bo są u nas głównie kobiety – znalazły zatrudnienie, co pozwoli im na niezależne funkcjonowanie. A są to w ogromnej większości panie bardzo dobrze wykształcone, więc na pewno będzie to korzyść dla lokalnego rynku pracy – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Tematy i terminy:

  1. Jak Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni wspiera cudzoziemców (rejestracja w urzędzie pracy, formy pomocy z jakich można skorzystać) – 22 listopada, godz. 10.00-12.00;
  2. Bezpieczne poszukiwanie pracy w Polsce – nie daj się oszukać – 30 listopada, godz. 10.00-12.00;
  3. Dokumenty aplikacyjne i rozmowa kwalifikacyjna – jak się przygotować, aby dostać pracę – 8 grudnia, godz. 10.00-12.00.

Jeżeli będzie duże zainteresowanie, organizatorzy zapowiadają kolejne takie wydarzenia. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...