Mevo już na ulicach Sopotu. Mieszkanki i mieszkańcy mogą bezpłatnie testować rower

Na zdjęciu Wiceprezydent Marcin Skwierawski testuje rower Mevo 2.0 w Sopocie
Wiceprezydent Sopotu, Marcin Skwierawski testuje rower Mevo 2.0 Fot. Aleksandra Komendarek-Tymendorf

Rozpoczęły się testy zewnętrzne roweru Mevo 2.0. Mieszkańcy mogą bezpłatnie korzystać z Systemu Roweru Metropolitalnego. Sopocianie mają do dyspozycji 87 rowerów i 28 stacji. Większość pojazdów ma wspomaganie elektryczne.

W środę, 13 września 2023 r. o godzinie 13 wystartował kolejny etap wdrażania Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo dla mieszkańców 16 gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. To faza testów zewnętrznych. Użytkownicy mogą zarejestrować się w systemie i przez najbliższe kilka tygodni darmowo sprawdzać komfort użytkowania rowerów.  

Mieszkańcy Sopotu na etapie testów zewnętrznych mają do dyspozycji 87 rowerów - 66 “elektryków” i 21 klasycznych. Docelowo w Sopocie będą 174 rowery Mevo.

- Elektryczny rower metropolitalny w Sopocie to świetny pomysł - mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu. - Nasze miasto jest kompaktowe, cechuje je duża różnica wysokości. Jednocześnie mamy doskonałą sieć dróg rowerowych, które pozwalają na sprawne i bezpieczne przemieszczanie. Zachęcamy do bezpłatnego testowania roweru Mevo.

Jak korzystać z roweru Mevo?

Aby skorzystać z roweru, trzeba zarejestrować się za pośrednictwem aplikacji mobilnej Mevo, dostępnej do pobrania ze sklepu play, bądź app store. W trakcie rejestracji trzeba podać imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail. Do dyspozycji zarejestrowanych użytkowników jest nieodpłatna subskrypcja abonamentu. Niezbędne jest podpięcie w aplikacji aktywnej karty płatniczej. Umożliwi to pobieranie ewentualnej dodatkowej opłaty za pozostawianie rowerów poza stacjami.

Etap testów jest bezpłatny, jednak pozostawienie pojazdu poza stacją to koszt 10 zł - użytkownik zostanie wcześniej poinformowany w aplikacji, jeśli znajdzie się poza strefą. 

Rower można wypożyczyć z poziomu aplikacji, poprzez zeskanowanie kodu QR, znajdującego się w przedniej części roweru i jego ramy. Zwracając rower, należy założyć blokadę znajdującą się na tylnym kole i przejazd w aplikacji zostanie zakończony automatycznie.

W przypadku problemów z aplikacją, wypożyczeniem czy zwrotem roweru, należy zgłosić się do Centrum Kontaktu, nr tel. 58 739 11 23. Infolinia jest czynna codziennie w godz. 7- 21. Użytkownicy mogą kierować uwagi również na adres e-mail: kontakt@rowermevo.pl.

Rozruch zewnętrzny to kolejny etap testowy funkcjonowania Systemu Roweru Metropolitalnego - mówi Dagmara Kleczewska, kierownik projektu Mevo 2.0. - Zachęcam wszystkich do zgłaszania wszelkich nieprawidłowości do Centrum Kontaktu. W ciągu kilku dni na naszych stronach dostępna będzie też ankieta umożliwiająca zgłaszanie uwag bezpośrednio do Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...