Sopot Film Festival do niedzieli

Widownia i ekran na Sopot Film Festival
Sopot Film Festival. Fot. materiały prasowe

Sopot Film Festival 2017 będzie trwał od 8 do 16 lipca. To ósma letnia edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, a 17. w całej historii wydarzenia promującego kulturę i twórczość filmową.

Na program festiwalu składają się pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami, koncerty do kina niemego oraz działania filmowe w przestrzeni miejskiej. Festiwal prezentuje przekrój kina światowego, z wyróżnieniem dorobku rodzimej kinematografii, najnowsze i najwybitniejsze produkcje światowego formatu oraz arcydzieła klasyki kina.

W 2017 roku odbędą się ponownie trzy międzynarodowe konkursy: Konkurs 1-2 – debiuty i drugie filmy fabularne, Konkurs DOC – średnio i pełnometrażowe dokumenty oraz Konkurs filmów krótkometrażowych. Pasmo Panorama to w tym roku prezentacja współczesnej kinematografii kolejnego państwa z regionu Morza Bałtyckiego, czyli Norwegii oraz druga Panorama poświęcona Rumuńskiej Nowej Fali, 10 lat po premierze pierwszego filmu opisującego ten nurt.

Jak co roku, najlepsze tytuły kina autorskiego i ambitnego sezonu, a także tytuły które nie znalazły się w dystrybucji kinowej w Polsce, zostaną zaprezentowane w trzech sekcjach: Spectrum 16/17, Spectrum DOC oraz Spectrum: Muzyka i Sztuka.

Sopot Film Festival 2017 odbędzie się m.in. w Multikinie, Państwowej Galerii Sztuki, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, Teatrze Boto, Dwóch Zmianach oraz 3 Siostrach.

Więcej informacji na stronie Sopot Film Festival

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...