Konkurs na Najładniejszą Posesję – uroczysta gala w niedzielę

Grafika przedstawiająca kwiaty
Fot. materiały prasowe

Już od ćwierć wieku w Sopocie nagradzane są najładniejsze posesje, które sprawiają, że miasto staje się coraz piękniejsze. Jubileuszowa gala z okazji 25-lecia Konkursu na Najładniejszą Posesję odbędzie się 15 października 2017 r., o godz.18.00, w Sheraton Sopot Hotel. Oprócz zwycięzców tegorocznej edycji, na koncert zaproszeni zostali wszyscy dotychczasowi laureaci.

Ukwiecone balkony, zagospodarowane podwórza, odtworzone ogrodzenia, odnowione elewacje, to efekt pracy sopocian, który poprawia wizerunek nie tylko najbliższego otoczenia posesji, ale i całego naszego zielonego miasta.

– Konkurs jest dowodem na ogromne zaangażowanie sopocian w upiększanie naszego miasta. Mieszkańcy kurortu z ogromną dbałością troszczą się o przydomowe ogrody, rabaty czy balkony – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Każdego roku z wielką przyjemnością odwiedzam posesje zgłoszone do konkursu i za każdym razem jestem zaskoczony fantazją naszych mieszkańców. Na szczęście piękno jest w Sopocie zaraźliwe.      

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach:

  • Najładniejsza posesja
  • Najładniejszy balkon

Podkategorie:
a) posesja indywidualna
b) posesja Wspólnoty
c) posesja należąca do instytucji

  • Uroczystej gali towarzyszyć będzie koncert Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. W programie:
    W. A. Mozart, „Eine kleine Nachtmusik”,  cz. 1,
  • Brahms, „Tańce węgierskie”, nr 1 i nr 5,
  • Czajkowski, walc z „Serenady C-dur”,
  • Bock, suita ze „Skrzypka na dachu”,
  • Kilar, „Orawa”.

Wstęp na uroczystą galę na zaproszenia.

Podczas koncertu odbędzie się też zbiórka pieniędzy na wózki inwalidzkie dla polskich i syryjskich dzieci w ramach akcji „Solidarni z Potrzebującymi”

 

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...