Powstaje projekt punktu widokowego na Rysim Wzgórzu

Fot. materiały ZDiZ Sopot

Na Rysim Wzgórzu powstanie wieża widokowa. Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej nowej atrakcji turystycznej. O realizacji inwestycji zdecydowali mieszkańcy, głosując na nią w Sopockim Budżecie Obywatelskim.

Wykonawcę dokumentacji, Art Projekt K&M Sp. z o.o. z Kościerzyny, udało się wyłonić dopiero w trzecim postępowaniu. Projektant ma czas do 2 lipca br., na przygotowanie dokumentacji wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

- Wieża widokowa na Rysim Wzgórzu będzie kolejną atrakcją turystyczną w naszym mieście - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. - Stojąc na szczycie wieży będzie można się przekonać, że Sopot to faktycznie najbardziej zielone miasto w Polsce. Z tego miejsca roztacza się też widok na tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, Zatokę Gdańską i całe Trójmiasto.

Przed wykonawcą postawione zostało między innymi zadanie sporządzenia projektu budowlanego, w skład którego wchodzi projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny, projekt zagospodarowania terenu. Projekt powinien również przewidywać rozbiórkę istniejącej stalowej konstrukcji. Projektant będzie zobowiązany do przygotowania inwentaryzacji zieleni w okolicy wieży i drogi dojazdowej do niej. Koszt jego pracy to niespełna 160 tys. zł.

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...