Zielony Sopot

Wniosek o dodatek elektryczny do 1 lutego

Przypominamy, że tylko do 1 lutego można złożyć wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego. Dodatek przysługuje osobom, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne, w tym pompy ciepła. Dopłata do ogrzewania prądem wynosi 1000 lub 1500 zł w zależności od zużycia energii w 2021 r.

Sopot wnioskuje o lepszą ochronę lasu

Przedstawiciele Miasta Sopotu wzięli dziś udział w posiedzeniu Rady Naukowo-Społecznej Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Oliwsko-Darżlubskie”. Przedmiotem konsultacji był przygotowany wcześniej program gospodarczo-ochronny tego kompleksu leśnego. Spotkanie odbyło się w sali konferencyjnej Nadleśnictwa Wejherowo.

Zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Od 3 stycznia 2023 roku weszły w życie zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Zwiększono progi dochodowe uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania i wprowadzono dodatkowe dofinansowanie dla tych, którzy przeprowadzą kompleksową termomodernizację budynku. Beneficjenci programu nie tylko uzyskają bezpieczeństwo cieplne dla swoich domowników, ale docelowo będą płacić mniej za ciepło. 

ECO SOPOT odbierze suche choinki

Co zrobić ze świątecznym drzewkiem po świętach, kiedy przestanie cieszyć oczy, a zacznie gubić igły? ECO SOPOT będzie odbierać choinki od mieszkańców aż do końca marca.

Leśne szlaki rowerowe zmodernizowane

Zakończono prace przy modernizacji leśnych dróg rowerowych na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na obszarze administrowanym przez Sopot wyremontowane odcinki dróg leśnych liczą w sumie niemal 10 km.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...