Zielony Sopot

Młodzi sopocianie ekspertami i liderami lokalnej ekologii

Trzy sopockie placówki zostały wyróżnione podczas gali „Razem chronimy środowisko”, podsumowującej działania edukacyjne Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” w roku szkolnym 2023/2024.

Sopot w letnich barwach

Sopot przygotowuje się do sezonu wakacyjnego również na zieleńcach i skwerach. W kurorcie zostanie posadzonych ponad 17 tys. kwiatów, m.in.: aksamitki, werbeny, szałwie, begonie, dalie, pacioreczniki, fuksje, naparstnice, ślazówki i pelargonie. Uzupełnią je krzewy i trawy ozdobne.  

Sopot bez kopciuchów. Ostatnia szansa na dotację od miasta

Mieszkańcy Sopotu mogą się ubiegać o dotację na likwidację tzw. kopciuchów, czyli pieców na węgiel, koks czy drewno. To ostatnia szansa dla tych, którzy w minionych latach nie skorzystali z dopłat do wymiany pieców na ogrzewanie ekologiczne. Warto się pospieszyć ze złożeniem wniosku, bo czas jest ograniczony. 

Szkoły i przedszkola z Sopotu są EKO. Nagrody i tytuł Lidera Ekologii 2023/2024

Dzieci i młodzież z sopockich szkół i przedszkoli aktywnie włączają się w działania związane z ochroną środowiska, czego efektem, poza wzrostem świadomości ekologicznej, są nagrody za udział w wydarzeniach i konkursach ekologicznych, organizowanych przez Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”. 

Instytucje z Trójmiasta i Pomorza wspólnie na rzecz ochrony środowiska naturalnego

Powstała partnerska sieć współpracy na rzecz zielonych rozwiązań w instytucjach z obszaru kultury, edukacji i nauki z Trójmiasta oraz Pomorza. List intencyjny podpisało 21 podmiotów, ale inicjatywa ma charakter otwarty. Dokument sygnowany 8 maja 2024 roku jest konsekwencją rocznej wymiany doświadczeń pomiędzy instytucjami. Celem jest m.in. budowanie świadomości społecznej na temat wpływu człowieka na wspólne dziedzictwo naturalne.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...