Zielony Sopot

Łąki kwietne w Sopocie

W tym roku łąki kwietne w Sopocie zajmują ponad 3 tysiące m². Największa, bo zajmująca blisko 1000 m², znajduje się przy al. Niepodległości, jako pas zieleni pomiędzy jezdnią w stronę Gdyni a chodnikiem. Wysiano tam mieszankę blisko 40 gatunków i odmian roślin jednorocznych i wieloletnich. Pożywieniem dla pszczół i owadów są tam m.in.: krwawnik, złocienie, klarkia, krwawnica, rumianek, mak, pięciornik, lepnica, dziewanna i wiele, wiele innych.

Bezpłatne spacery ornitologiczne w Sopocie

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja z Pomieczyna w ramach III edycji projektu edukacyjnego "W trosce o dzikość - pomagaj z głową!" organizuje dwa spacery ornitologiczne w Sopocie. W tej edycji projektu naszym partnerem jest Stowarzyszenie Wspierania Inwestycji Przyjaznych PTA.com.

Złóż deklarację do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków

Rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. należy zgłosić każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW.

Ekozakupy na świeżym powietrzu

Sopocki Rynek zaprasza w każdy wtorek, piątek oraz sobotę mieszkańców i gości odwiedzających nasze miasto. Targowisko miejskiej zapewnia swoim klientom stojaki na rowery, bezpłatny parking, stację na hulajnogi.  

„Czyste powietrze” – zapraszamy na spotkanie informacyjne

Prezydent Sopotu zaprasza mieszkańców na spotkanie konsultacyjne na temat możliwości uzyskania dofinansowania z rządowego programu „Czyste powietrze”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 26 lipca 2021 r. o godz. 17.00 w sali nr 36 Urzędu Miasta Sopotu przy ul. T. Kościuszki 25/27.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...