Zielony Sopot

Sopockie plaże sprzątane codziennie

Od 1 maja do 30 września Sprzątanie mechaniczne odbywa się do godz. 9.00, ręcznie plaża jest sprzątana od 9.00 do 20.00. Codziennie od 6.00 do 9.00 mechaniczne sprzątane są również glony.

Dotacje na ekologiczne ogrzewanie

Wszyscy powinniśmy troszczyć się o jakość powietrza, którym oddychamy. By wesprzeć proekologiczne działania mieszkańców, miasto udziela z budżetu dotacji m.in. na wymianę kopcących pieców.

Zaprośmy ptaki do Sopotu. Zgłoś się po budkę lęgową

W Sopocie rusza kolejna inicjatywa w trosce o środowisko naturalne. Aby zaprosić ptaki do naszych ogrodów i dać im schronienie miasto kupiło 100 sztuk budek lęgowych, które posłużą za domy małym ptakom, tzw. dziuplakom. Te budki rozdane zostaną mieszkańcom miasta. To realizacja projektu wybranego w Budżecie Obywatelskim.

Deklaracje do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków – termin do 30 czerwca

Każdy właściciel lub zarządca budynku do 30 czerwca 2022 r. zobowiązany jest złożyć deklarację o sposobie jego ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. CEEB ma za zadanie zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Należy zgłosić każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW.

Zadbajmy o czyste powietrze

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne na temat rządowego programu „Czyste powietrze” oraz innych możliwości uzyskania dofinansowania przede wszystkim na wymianę urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Spotkanie odbędzie się podczas działania Sopockiego Rynku we wtorek, 29 marca, od godz. 9.30.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...