Zielony Sopot

Indeks Zdrowych Miast

Eksperci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Fundacją Gospodarki i Administracji Publicznej (GAP) oraz Grupą LUX MED opracowali Indeks Zdrowych Miast. To autorskie i długofalowe przedsięwzięcie, które jest częścią inicjatywy Healthy Cities, wielowymiarowego projektu z obszaru zrównoważonego rozwoju. Wyniki prac obrazują, jak polskie miasta dbają o podstawowe dziedziny związane ze zdrowiem swoich mieszkańców. Zostaną opublikowane w październiku 2023 r.

Nowe stawki opłat za odbiór odpadów w Sopocie

W Sopocie zmienią się opłaty za odbiór odpadów. Zmiany wejdą w życie 1 stycznia 2024 r. Podyktowane są wysoką inflacją oraz podwyżkami cen utylizacji odpadów i opłaty środowiskowej.

Dotacje do wymiany kopciuchów tylko do końca roku

To już ostatni moment, żeby skorzystać z dopłat gminy do wymiany pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne. Warto się pospieszyć, bo od 1 stycznia 2024 roku będzie obowiązywał w Sopocie zakaz używania tzw. kopciuchów. Osoby, które nie skorzystają z dotacji, będą miały obowiązek zlikwidowania tego typu pieców i kotłów na własny koszt. Muszą też się liczyć z karą.

Sopot włącza się w Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata

Zapraszamy na wielkie sprzątanie sopockiej plaży i okolic w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata - World Cleanup Day 2023 - największej ekoinicjatywy na świecie. Tego dnia 70 milionów osób wychodzi posprzątać swój kawałek planety. Bądźcie z nami w Sopocie w sobotę, 16 września 2023 r. i podczas drugiej odsłony akcji - we wtorek, 19 września 2023 r.

Spotkajmy się na Wielkim Ekopikniku Budżetu Obywatelskiego!

Przed nami finałowe wydarzenie Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, czyli Wielki Ekopiknik na sopockim rynku. Jak co roku będzie to doskonała okazja do integracji sąsiedzkiej oraz wspólnej zielonej edukacji i zabawy dla całych rodzin. Oczywiście będzie także można oddać głos na wybrane projekty BO. Zapraszamy w sobotę, 16 września.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...