Zielony Sopot

Ekologiczne nawierzchnie szlaku turystycznego w Sopocie

Niebawem rozpoczna się prace przy remoncie Szlaku Turystycznego przez Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z łącznikami w Sopocie. Inwestycja powinna zakończyć się do 10 grudnia br. i pochłonie 1 660 500 zł.

Sopockie jeże dostaną domki

W Sopocie rusza kolejna inicjatywa realizowana w trosce o bioróżnorodność. W ramach projektu, który w ubiegłym roku wygrał w Budżecie Obywatelskim, Gmina Miasta Sopotu zakupiła 200 sztuk domków dla jeży, które dadzą tym pożytecznym ssakom schronienie w trakcie zimowego snu.

Efektywność energetyczna budynków

Przez efektywność energetyczną budynku należy rozumieć stopień przygotowania budynku do zapewnienia komfortu jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem przy jednoczesnym możliwie najniższym zużyciu energii przez ten budynek.

Wielki Ekopiknik na sopockim rynku

Jeśli szukacie Państwo imprezy, by z rodziną lub znajomymi ciekawie spędzić czas, zapraszamy 17 września na wielki piknik ekologiczny na sopockim rynku. W programie wiele atrakcji dla dużych i małych, będzie także możliwość oddania głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego.

Dni Solidarności Klimatycznej. Pokazy filmowe w Sopotece

Biblioteka Sopocka zaprasza na pokazy filmów dokumentalnych na temat postępujących na świecie zmian klimatycznych. Cztery filmy będzie można zobaczyć w dwóch cyklach, w piątek 16 września w Sopotece. Pokazy filmowe odbywają się w ramach trwających II Dni Solidarności Klimatycznej.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...