Zielony Sopot

Jak postępować z elektroodpadami?

Elektroodpady, czyli zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE), to zużyte lub zepsute urządzenia, które działały na prąd elektryczny, baterie lub wykorzystywały obecność pól elektromagnetycznych. Zgodnie z prawem klasyfikowane są jako odpady niebezpieczne. Oznacza to, że elektrosprzętów nie można wyrzucać razem z innymi odpadami.

Powstaje projekt punktu widokowego na Rysim Wzgórzu

Na Rysim Wzgórzu powstanie wieża widokowa. Zarząd Dróg i Zieleni w Sopocie podpisał umowę na przygotowanie dokumentacji projektowej nowej atrakcji turystycznej. O realizacji inwestycji zdecydowali mieszkańcy, głosując na nią w Sopockim Budżecie Obywatelskim.

Sopockie lasy będą chronione

Lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego to jeden z 10 kompleksów leśnych w Polsce, w których wycinka drzew ma zostać ograniczona lub wstrzymana – poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Koniec z kopciuchami w Sopocie. W kurorcie dbamy o jakość powietrza

Od 1 stycznia 2024 r. w Sopocie nie można używać tzw. kopciuchów, czyli pieców na węgiel, koks czy drewno. Mieszkańcy, którzy - mimo trwającej wiele lat akcji dopłat do wymiany instalacji grzewczych na ekologiczne - nadal stosują opał stały, mogą spodziewać się kontroli i kary finansowej. 

Co zrobić z choinką po świętach? Harmonogram odbioru w Sopocie

Co zrobić ze świątecznym drzewkiem po świętach? Pracownicy spółki  ECO Sopot będą odbierać choinki od mieszkańców aż do końca marca.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...