Zielony Sopot

Nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Na najbliższej sesji Rady Miasta Sopotu, która odbędzie się 4 listopada, procedowany będzie projekt uchwały w sprawie ustalenia opłaty i stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Najważniejsze postulowane zmiany to zmiana stawki opłaty dla mieszkańców o 6,25 proc. (z 8 zł na 8,50 za m sześc.) i wprowadzenie w jej ramach usługi mycia i dezynfekcji pojemników. Projekt zakłada również urealnienie stawek za odbiór odpadów dla przedsiębiorców. Zmiany wymusza kolejna modyfikacja ustawy śmieciowej.

Zadbajmy o czyste powietrze

Zapraszamy mieszkańców na spotkanie konsultacyjne na temat rządowego programu „Czyste powietrze” oraz innych możliwości uzyskania dofinansowania przede wszystkim na wymianę/likwidację urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Spotkanie odbędzie się podczas działania Sopockiego Rynku w piątek, 15 października, od godz. 9.30.  

Jesienią ZOM odbierze więcej odpadów zielonych

Jesienią, likwidując przydomowe grządki i rabaty czy grabiąc spadające liście, generujemy więcej odpadów zielonych. Dlatego, by ułatwić mieszkańcom Sopotu porządki w ogrodach, Zakład Oczyszczania Miasta będzie te odpady odbierać zdecydowanie częściej. Przez cały październik i listopad, bez względu na rejon, brązowe worki będzie można oddawać w każdy czwartek.

Sekwoje w parku Północnym

Trzy sekwoje zostały posadzone w sopockim parku Północnym. To kolejne sadzonki tych egzotycznych drzew podarowane miastu przez sopocianina, prof. Michała Woźniaka z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pod koniec listopada ubiegłego roku w parku Północnym posadzonych zostało już sześć takich drzew.

Elektryczne autobusy testowane w Sopocie

Dwa autobusy elektryczne marki Karsan Electric przejechały po Sopocie. Bateria w pojazdach pozwala na przejechanie do 300 km na jednym ładowaniu. Testowy przejazd zorganizował ZKM Gdynia.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...