„Niedzielne popołudnie” w Państwowej Galerii Sztuki

Fot. materiały prasowe PGS

Prace Julity Wójcik oglądać będzie można od 2 marca w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Niedzielne popołudnie” odbędzie się 1 marca, o godz. 19.30.

Julita Wójcik, od samego początku swojej aktywności, jako podstawowej strategii artystycznej używa najprostszych działań i codziennych czynności. Te proste eksperymenty, obserwacje banalnych sytuacji służą artystce do definiowania zarówno jej języka wizualnego, jak i przestrzeni społeczno-ekonomicznej oraz roli, jaką odgrywa w niej artystka. To właśnie dzięki owej prostocie środków jej sztuce udaje się od czasu do czasu zyskać iście wywrotowy charakter.

„Niedzielne popołudnie” to wystawa-esej, składająca się ze zbioru prac pełniących rolę wizualnych szkiców stworzonych w latach 2004-2017, gdzie główne napięcie sytuuje się nie w przekraczaniu granic, lecz w zestawianiu rzeczy i aktywności jak najbardziej zwyczajnych.

Tytuł wystawy przywodzi nam na myśl dziewiętnastowieczny sielankowy obraz Georges’a Seurata „Niedzielne popołudnie na wyspie Grande Jatte”. Jednak sielanka w wykonaniu Julity Wójcik jest tylko pozorna…

Ekspozycję oglądać będzie można do 22 kwietnia, od wtorku do niedzieli, w godz. 11.00-19.00.

 

Państwowa Galeria Sztuki
Sopot, pl. Zdrojowy 2

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...