I Dyktando Sopockie

Dłoń z ołówkeim nad kartką papieru
Fot. Pixabay

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na I Dyktando Sopockie. Z językowymi zawiłościami zmierzyć się będzie można 21 lutego. Wstęp jest wolny, początek o godz. 18.00.

Organizatorzy zachęcają wszystkich odważnych użytkowników języka polskiego do spróbowania swoich sił w sopockim sprawdzianie ortograficznym. Zapraszają także do wysłuchania miniwykładu na temat współczesnej polskiej ortografii. Skąd czerpiemy wiedzę o poprawnej pisowni? Jakie są najnowsze zmiany w polskiej ortografii? Co sprawia nam najwięcej kłopotów na co dzień? Tego wszystkiego dowiemy się podczas prelekcji zatytułowanej „Poprawność jest ci pisana”, którą wygłosi dr Joanna Ginter, językoznawca z Uniwersytetu Gdańskiego.

Zaproszenie do wspólnego świętowania Dnia Języka Ojczystego skierowane jest do sopockich oraz trójmiejskich mediów, przedstawicieli władz lokalnych, a także uczniów, nauczycieli i wszystkich, którzy zechcą zmierzyć się z piękną i trudną zarazem polszczyzną pisaną.

Tekst dyktanda wygłosi Tomasz Olczak, uzdolniony aktorsko bibliotekarz z sopockiej mediateki.

Na zwycięzców I Dyktanda Sopockiego czekają nagrody: bony zakupowe do księgarni, wejściówki do kina oraz gadżety promocyjne MBP Sopot i UM Sopot.

Szczegółowy regulamin dostępny w Sopotece oraz na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sopocie.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...