Piosenki Jonasza Kofty

Jonasz Kofta
Fot. materiały prasowe PFK Sopot

Wciąż zachwycające publiczność piosenki Jonasza Kofty zabrzmią podczas koncertu pt. „Idź swoją drogą”, który odbędzie się 28 września, ogodz. 18.00, w Sali Koncertowej PFK w Operze Leśnej w Sopocie.

„Idź swoją drogą” to nowy koncert złożony z piosenek Jonasza Kofty, do którego powstania zainspirowała Nulę Stankiewicz 30. rocznica śmierci Poety. Janusz Strobel, który z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów, które Nula wybrała do tego koncertu. Znajdują się w nim, poza kompozycjami Strobla, Nahornego, Korzyńskiego, Pietrzaka, Lobosa, Lauro, również utwory wywodzące się z kręgu kultury latynoamerykańskiej.

To piękny koncert. Pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta. W koncercie wykorzystane są archiwalne materiały filmowe i radiowe, w których słyszymy samego Poetę, a slajdy z jego rękopisami i zdjęciami tworzą dodatkowy walor tego wydarzenia. To wszystko stwarza atmosferę, jak gdyby sam Poeta współtworzył koncert. W programie m.in.: „Jej portret”, „Do łezki łezka”, „Samba na jedną nutę”, „Pamiętajcie o ogrodach” i wiele innych.

Muzycy: Nula Stankiewicz – śpiew; Janusz Strobel – gitara, aranżacje; Włodzimierz Nahorny – fortepian; Mariusz „Fazi” Mielczarek – saksofony; Paweł Pańta – kontrabas; Cezary Konrad – perkusja; Polska Filharmonia Kameralna Sopot. Dyrygent: Wojciech Rajski.

Bilet: normalny 35 zł, ulgowy 25 zł

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...