Literacki Sopot z europejskim znakiem jakości!

Literacki.jpg

Przygotowania do brytyjskiej edycji festiwalu Literacki Sopot idą pełną parą, a tymczasem wydarzenie otrzymało znak jakości EFFE Label, przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do prestiżowej grupy wyjątkowych i innowacyjnych europejskich wydarzeń kulturalnych.

Aby uzyskać wyróżnienie EFFE Label należy spełniać minimum 7 z określonych przez program Europa dla Festiwali, Festiwale dla Europy standardów. Obejmują one m.in. wymóg oferowania spójnego programu artystycznego, niewykluczanie nikogo ze względu na pochodzenie, rasę, płeć, czy niepełnosprawność, zwiększanie dostępności do kultury i przyciąganie zróżnicowanej publiczności, a także wspieranie doświadczeń międzykulturowych wśród odbiorców i artystów.

 – Dla Literackiego Sopotu jest to nie tylko wyróżnienie, ale również możliwość wymiany doświadczeń podczas cyklicznych spotkań organizatorów wydarzeń w sieci, udziału w kampanii promującej odznaczone wydarzenia, poszukiwania nowych partnerów międzynarodowych i zaistnienia w internetowej wyszukiwarce festiwali obejmującej 43 państwa europejskie – wyjaśnia Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu, pomysłodawczyni festiwalu.

Tegoroczna, 8. edycja festiwalu Literacki Sopot, poświęcona literaturze brytyjskiej, odbędzie się w dniach od 15 do 18 sierpnia. Pierwszym autorem, który pojawi się 4 maja w Sopocie na spotkaniu przed festiwalowym będzie Jeffrey Archer, ceniony pisarz i polityk, autor najnowszej książki „I tak wygrasz”, o której opowie podczas spotkania.

 

 Wyszukiwarka europejskich wydarzeń kulturalnych.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...