Co zrobić z choinką po świętach? 

Choinka leży na chodniku
Fot. materiały UMS

Gdy choinka stanie się sypiącym problemem, z pomocą przychodzi Zakład Oczyszczania Miasta, który odbiera naturalne choinki.

W oparciu o obowiązujący regulamin utrzymania porządku i czystości na terenie Sopotu, zbiórka choinek odbywa się przez cały styczeń, raz w tygodniu.   

Zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców oraz nauczony doświadczeniem ZOM odbiera choinki od 7 stycznia do 15 lutego według informacji zamieszczonej w kalendarzach (odbiorów poszczególnych frakcji śmieci) dla mieszkańców na 2020 r.  

Choinki mogą być wystawiane wraz z odpadami zielonymi, przed posesją, w terminach zaznaczonych w kalendarzach dla poszczególnych rejonów.

Na zgłoszenie telefoniczne choinki odbierane są również z terenu posesji. Warunkiem jest, by choinka była wystawiona przy zasieku oraz by umożliwiony był dostęp na teren posesji.

Więcej na stronie Zakładu Oczyszczania Miasta w Sopocie

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...