Maciej Kosycarz nie żyje

Maciej Kosycarz. Fot. Jurek Bartkowski

Smutna wiadomość dotarła do nas z Warszawy. W czwartek, 26 marca, nad ranem, w tamtejszym szpitalu zmarł trójmiejski fotograf Maciej Kosycarz. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową. Miał niespełna 56 lat.

Był synem Zbigniewa Kosycarza, fotoreportera dokumentującego powojenne losy Gdańska i Trójmiasta. Od ojca przejął pasję fotografowania. Tę pasję łączył z niezwykłą pracowitością. Od 1991 roku związany był zawodowo z redakcjami gdańskich gazet. W 1996 roku założył agencję fotograficzną Kosycarz Foto Press KFP. Był organizatorem wielu wystaw i konkursów prasowych, w tym jednego najstarszych w Polsce Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza.

Był także autorem i wydawcą kilkunastu albumów z serii „Fot Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia”, prezentujących prace ojca Zbigniewa i własne, zawierających fotografie Trójmiasta i Pomorza od 1945 roku do dziś. Jeden z albumów Fot. Kosycarz. Niezwykłe zwykłe zdjęcia Sopotu poświęcił naszemu miastu. Maciej Kosycarz współpracował również z organizowanym od kilku lat we wrześniu Festiwalem Fotografii „W ramach Sopotu. W roku 2018 był autorem wystawy plenerowej prezentowanej na placu Przyjaciół Sopotu.

Łączymy się w bólu z rodziną Maćka.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...